تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
plusresetminus
حزب الله:دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه ۹۰ درصد تریاک جهان در ایران کشف می‌شود گفت: جهت کاهش آسیب ناشی از اعتیاد مرکز ویژه‌ای با همکاری سازمان ملل راه اندازی شده است.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۴۴۰
کشف ۹۰ درصد تریاک جهان در ایران/ راه‌اندازی مرکزی ویژه با همکاری سازمان ملل
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،اسکندر مؤمنی، دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر مراسم افتتاحیه نمایشگاه یاریگران زندگی اظهارداشت: دنیا، ایران را به مقابله و مبارزه با مواد مخدر می‌شناسد، ایران ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۹۲ درصد کشفیات مواد مخدر دنیا به ویژه تریاک در ایران انجام می‌شود. جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه همه جانبه با مواد مخدر اعم از مقابله، درمان، کاهش آسیب، پیشگیری و توانمندسازی فعالیت گسترده‌ای دارد.
وی افزود: در حوزه درمان و کاهش آسیب مرکزی پپژوهشی و تحقیقاتی ویژه را با همکاری سازمان ملل در تهران راه اندازی کردیم تحت عنوان مرکز پژوهش و تحقیقاتی درمان و کاهش آسیب در سطح منطقه.
مؤمنی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران به طور متوازن و همگون در همه این حوزه‌ها تلاش می‌کند. مقابله در اولویت ما قرار دارد ولی در کنار کشوری قرار داریم که بیشترین تولید مواد مخدر را دارد.
وی افزود: نمایشگاهی که امروز افتتاح می‌شود با همکاری بسیاری از سازمان‌ها انجام گرفته و ستاد مبارزه با مواد مخدر بسترسازی و هماهنگی لازم را انجام داده است.
مؤمنی گفت: مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر آنقدر اهمیت دارد که به لحاظ کار اجرایی در ایران، رئیس جمهور رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر است.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در طرح یاریگران زندگی قرار است همه به یکدیگر کمک کنیم تا افرادی که به این بلیه شوم اعتیاد دچار شدند نجات یابند از اعتیاد دیگران نیز پیشگیری شود. ما به هر فردی، خیری، ورزشکاری و هر هنرمندی و هر سازمان مردم نهاد و مسئولی پیشنهادی در این زمینه جهت کمک درخواست ارائه دادیم واقعاً با شور و اشتیاق بود.
مؤمنی خاطرنشان کرد: طبق یک نتیجه پژوهش انجام گرفته بیش از ۵۵ درصد خانواده‌هایی که فرزندان آنها دچار اعتیاد شده‌اند بعد از سه سال متوجه اعتیاد فرزندانشان شده‌اند اعتیاد مرز نمی‌شناسد و این نشان می‌دهد اگر در حوزه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مناسب اقدام کنیم می‌توان موفقیت‌های خوبی در زمینه پیشگیری از اعتیاد به دست آورد.
وی اظهارداشت: بیش از ۶۰ درصد کسانی که معتاد شده‌اند یا اعلام کردند نمی‌دانستیم که با چند بار مصرف معتاد شده‌ایم و یا توان نه گفتن به همسالان را نداشته‌اند لذا طرح یاریگران زندگی در جهت پیشگیری از اعتیاد و ارتقای اطلاع رسانی‌ها بسیار حائز اهمیت است.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین