تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
plusresetminus
حزب الله:در یک انقلاب جدید در زمینه تحقیقات صرع و سرطان، محققان بانکی مجازی از مغز را شکل دادند.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۴۰۹
بانک مجازی مغز؛ انقلابی جدید در تحقیقات صرع و سرطان شناسی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،در یک پیشرفت چشمگیر در زمینه تحقیقات پزشکی، یک بانک مغز مجازی جدید در پنج مرکز پزشکی دانشگاهی برجسته در ایالت شیکاگو ایالات متحده ایجاد شد.
این ابتکار نوید ایجاد یک منبع قدرتمند برای مراقبت و تحقیقات بالینی با تمرکز بر صرع، تومور‌های مغزی و اختلالات عصبی مختلف را می‌دهد.
طبق این گزارش، این پنج مرکز با هم همکاری خواهند کرد تا از پلتفرم داده بافتی که ایجاد شده به نام INTUITION بهره‌مند شوند. این مرکز داده‌های بافتی را با سوابق بالینی، ارزیابی‌های عملکردی، داده‌های ژنتیکی و تصویربرداری سه‌بعدی ادغام می‌کند، بنابراین به محققان درک عمیق‌تری از مکانیسم‌های زمینه‌ای اختلالات مغزی ارائه می‌دهد.
دکتر جفری لوب، رئیس بخش نورولوژی دانشگاه ایلینوی شیکاگو و محقق اصلی این پروژه، گفت که هدف پلتفرم INTUITION تبدیل کلان داده‌ها به درمان‌ها و نشانگر‌های زیستی جدید است.
اساس این ابتکار در سال ۲۰۱۷ زمانی که دانشگاه ایلینوی شیکاگو پروژه مخزن بافت عصبی را معرفی کرد، گذاشته شد که بر جمع آوری و حفظ بافت مغز برداشته شده در طی جراحی‌های صرع و بیوپسی تومور تمرکز دارد. اما جمع آوری این بافت‌ها تنها بخشی از پازل است. پتانسیل کامل بالینی و تحقیقاتی را تنها می‌توان با ترکیب بینش‌های حاصل از مطالعه بافت با تصاویر سه بعدی، اندازه گیری فعالیت الکتریکی مغز، تاریخچه بالینی و داده‌های ژنتیکی و سلولی آزاد کرد.
پلتفرم INTUITION چگونه کار می‌کند؟
پلتفرم INTUITION، جمع آوری انواع مختلف داده‌ها را خودکار می‌کند و آن را در رابط‌های آسان برای استفاده پزشکان و محققان ارائه می‌دهد. متخصصان مغز و اعصاب می‌توانند از این پلتفرم برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد درمان‌های جراحی استفاده کنند و از پایگاه داده آن می‌توان برای به دست آوردن بینشی در مورد شروع و پیشگیری تشنج استفاده کرد.
در حال حاضر، مخزن بافت عصبی شامل نمونه‌های بافت بیش از ۲۰۰ بیمار است. این مسئله محققان را قادر می‌سازد تا عوامل مشترک مسئول صرع و اهداف بالقوه برای رویکرد‌های درمانی نوآورانه را شناسایی کنند.
برای اطمینان از سازگاری داده‌ها در تمام مراکز، این پروژه شامل آموزش‌های آموزشی برای استانداردسازی روش‌های جمع آوری بافت و پردازش داده‌ها در هر مرکز است. علاوه بر این، INTUITION برای تسهیل تبادل استاندارد داده‌ها، یک فناوری الگوریتمی که امکان جستجوی ایمن داده‌های شناسایی نشده از موسسات مختلف را فراهم می‌کند و در عین حال حریم خصوصی بیمار را حفظ می‌کند، سازگار خواهد شد.
فاز اول این ابتکار بر جمع آوری داده‌ها در مورد صرع لوب گیجگاهی تمرکز دارد، در حالی که مرحله بعدی دامنه مطالعه تومور‌های مغزی را شام می‌شود و مقیاس پذیری بانک مجازی مغز را در خارج از شیکاگو و در سطح جهانی بهبود می‌بخشد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین