تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹
plusresetminus
سرمربی تیم ملی ازبکستان افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی بعدی به ۴۸ تیم را اشتباه دانست.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۳۶۳
سرمربی رقیب ایران: چطور است جام جهانی با ۱۵۰ تیم برگزار شود؟
 پس از اعلام استقلال ازبکستان از اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱، تیم ملی ازبکستان هفت بار در انتخابی جام جهانی حضور داشت ولی در هر هفت بار ناکام بود و از راهیابی به جام جهانی بازماند. 
ازبک‌ها روز پنج‌شنبه در عشق‌آباد با ترکمنستان روبرو می‌شود. با افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی، «گرگ‌های سفید» بیش از هر زمان دیگری از رسیدن به این این رقابت‌ها مطمئن هستند. 
سرچکو کاتانچ در صحبت‌هایی قبل از این دیدار گفت: صعود به جام جهانی یعنی باید خوب باشید. اگر خوب باشید صعود می‌کنید، اگر نباشید دنبال این چیزها هستید که تعداد تیم‌ها را افزایش دهید. چطور است تعداد تیم‌های جام جهانی را به ۱۵۰ برسانید تا همه تیم ها را درگیر کنید. من تیم‌های کمتر، کیفیت بیشتر را ترجیح می‌دهم. با شرایط جدید رقابت دشوارتر می‌شود چرا که تیم‌های بیشتری شانس حضور در جام جهانی را خواهند داشت و این رقابت را حساس‌تر می کند. ۱۰، ۱۵ سال پیش پیروزی مقابل تیم‌های کوچک‌تر مثل کامبوج یا مالدیو خیلی راحت‌تر بود اما حالا مربیانی را از ایتالیا و جاهای دیگر می‌آورند و سخت کار می‌کنند.سرمربی رقیب ایران: چطور است جام جهانی با ۱۵۰ تیم برگزار شود؟
با این حال موفقیت پایدار در سطح جوانان، هواداران را امیدوار کرده است که این بار ازبکستان را در جام جهانی ببینند. ازبکستان دو بار در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ به یک چهارم نهایی جام جهانی زیر ۲۰ سال رسید و اخیرا نیز به مرحله یک هشتم نهایی در آرژانتین رسید.
روان خیداروف، مربی جوانان ازبکستان می گوید: جام جهانی هدف ما و رویای اصلی ما است. نه تنها بازیکنان، بلکه مردم و کشور ما می‌خواهند در جام جهانی شرکت کنند. صعود به جام جهانی همه چیز را تغییر می‌دهد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین