تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵
plusresetminus
حزب الله: بیش از ۵۰۰ تن از مقام‌های آمریکایی از ۴۰ آژانس دولتی این کشور نامه‌ای خطاب به بایدن نوشته و حمایت او از جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه را مورد اعتراض و انتقاد شدید قرار دادند.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۳۳۳
نامه اعتراضی بیش از ۵۰۰ مقام آمریکایی به سیاست حمایت بایدن از رژیم صهیونیستی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، این نامه که بخشی از نارضایتی داخلی آمریکا درباره حمایت دولت از جنگ غزه است، از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواسته تا به دنبال آتش بس فوری در غزه باشد و رژیم صهیونیستی را مجبور کند اجازه ارسال کمک‌های بشردوستان به این منطقه را بدهد.
این جدیدترین نامه اعتراضی از مقام‌های دولت بایدن از جمله سه یادداشت به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه است که به امضای ده‌ها تن از کارمندان این وزارتخانه رسیده و همچنین نامه‌ای سرگشاده با امضای بیش از یکهزار کارمند آژانس توسعه بین‌الملل است.
در این نامه همچنین آمده است: ما از جو بایدن می‌خواهیم تا فورا خواستار آتش‌بس، کاهش درگیری با هدف تضمین آزادی تمامی گروگان‌ها، برقراری جریان آب، برق و سوخت و دیگر وسایل ضروری و همچنین ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه شود.
دو مقامی که در میان امضاکنندگان هستند گفتند که اکثریت امضا کنندگان را افراد سیاسی با عقاید مختلف تشکیل می‌دهند که در تمامی ارگان‌های دولت مشغولند و شامل شورای امنیت ملی تا اف.بی.آی و وزارت دادگستری هستند.
برخی از امضا کنندگان به بایدن در پیروزی انتخابات ۲۰۲۰ کمک کردند، گفتند که نگرانند حمایت دولت از جنگ رژیم صهیونیستی در غزه باعث ایجاد کشمکش با موضع رای دهندگان دموکرات در این مساله شود.
در ادامه این نامه با اشاره به نظرسنجی اکتبر و حمایت ۶۶ درصدی آمریکایی از آتش بس آمده است: اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی‌ها از آتش بس در غزه حمایت می‌کنند. همچنین آمریکایی‌ها نمی‌خواهند ارتش این کشور بار دیگر وارد یک جنگ خانمان برانداز و پر هزینه دیگر در خاورمیانه شود.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین