تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹
plusresetminus
حزب الله:معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت مرغ در رنج مشخصی در حال حرکت است و نمی‌توان انتظار داشت که این محصول در همه فروشگاه‌ها با یک قیمت واحد به فروش برسد.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۲۹۴
نمی‌توان انتظار داشت مرغ در همه‌جا با یک قیمت به فروش برسد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، محمدابراهیم حسن‌نژاد در حاشیه بازدید از نمایشگاه خوراک دام، طیور و آبزیان، اظهار داشت: 30 میلیون تن ظرفیت خوراک دام در کارخانجات کشور است که اکنون در حدود 15 میلیون تن از این ظرفیت استفاده می‌شود و نیمی از ظرفیت کارخانه‌های خوراک خالی است.
 
وی افزود: برای ترویج مصرف خوراک دام آماده در کشور باید تلاش صورت گیرد زیرا باعث کاهش ضایعات و پرت نهاده‌های دامی می‌شود و از طرفی بهره‌وری را در تولیدات دام و طیور افزایش می‌دهد.
 
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه "نرخ مصوب مرغ امروز چقدر است و چرا این محصول یارانه‌ای با نرخ‌های متفاوتی در بازار به فروش می‌رسد؟" تصریح کرد: قیمت مرغ در بازار در رنج مشخصی در حال حرکت است و نمی‌توان انتظار داشت که این محصول در همه‌جا با یک قیمت به فروش برسد.
 
حسن‌نژاد ادامه داد: موضوع قیمت مرغ در خرده‌فروشی اکنون در وزارت صمت دنبال می‌شود.
 
وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه "آیا قیمت مصوبی در بازار وجود ندارد؟" گفت: باید مرغ در محدوده قیمت مشخص خود در حرکت باشد اما این به‌معنی آن نیست که با نرخ مصوب مخالفتی داشته باشیم.
 
حسن‌نژاد ادامه داد: در 3 ماه گذشته به‌طور متوسط 127 تا 130 میلیون قطعه‌ جوجه‌ریزی در کشور انجام شده که این رقم تأمین‌کننده نیاز کشور است.
 
وی در پاسخ به سؤال اظهار داشت: تقاضا برای مرغ در کشور افزایش یافته است و مردم مصرف خود را به‌سمت این محصول برده‌اند که برای پاسخگویی به این تقاضا ما نیز میزان جوجه‌ریزی را افزایش داده‌ایم که نتایج آن اکنون در بازار مشخص است و کمبودی مشاهده نمی‌کنیم.
 
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه "آیا کمبود گوشت قرمز در بازار برطرف شده است؟ گفت: در تولید گوشت قرمز کمبود وجود ندارد و دلیل گرانی آن افزایش قیمت نهاده‌هاست که امیدواریم این مشکل نیز در آینده نزدیک برطرف  شود.
 
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین