تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴
plusresetminus
حزب الله: فاضلی گفت: شرکت‌های دارویی قبلا با ارز ۴۲۰۰ تومانی شیرخشک را خریده‌اند و آن را انبار کرده‌اند لذا چنین آسیبی نمی‌تواند به یک‌باره به‌وجود بیاید.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۲۹۱
برخی شرکت‌ها، شیرخشک را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد و آن را دپو کردند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،ملک فاضلی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره کمبود و گرانی شیرخشک در کشور گفت: هروقت یک تغییر ناگهانی برای یک نیاز اساسی و حیاتی روزانه جامعه به‌وجود آید عوارضش بعدا پدیدار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه دو سال پیش در صحن علنی به‌صورت ناگهانی شاهد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای خرید دارو و مواد غذایی بودیم، ادامه داد: ما هم شیرخشک، هم دارو و هم برخی مواد غذایی را وارد می‌کنیم البته برخی مواد اولیه دارو و غذا را هم وارد می‌کنیم و در داخل کشور آن محصول را می‌سازیم که هر کدام یک مکانیزم دارد.
 
نماینده مردم سراوان و مهرستان در مجلس اظهار کرد: با گرانی‌های رخ داده مکانیزم تولید دارو و ثبات بازار مورد سوال قرار گرفت البته خیلی از داروساز‌ها و کارخانه‌دار‌ها صادق هستند و به فکر سلامت جامعه هستند و نه اقتصاد خود، اما گاهی اوقات آسیب‌پذیری وجود دارد و برخی آن را رعایت نمی‌کنند و وقتی این امر رعایت نشود شما سیستمی را بهم می‌زنید که قبلا در یک زمان بلندمدتی باثبات و پاسخگو بوده است، اما وقتی این سیستم بهم می‌خورد بحرانش یک الی دو سال دیگر به‌وجود می‌آید و موضوعی که الان برای شیرخشک به‌وجود آمده در این قالب است. 
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: شرکت‌های دارویی قبلا با ارز ۴۲۰۰ تومانی شیرخشک را خریده‌اند و آن را انبار کرده‌اند البته نمی‌خواهم کسی را متهم کنم، اما یک‌دفعه نمی‌تواند چنین آسیبی در حوزه دارو و شیرخشک به‌وجود بیاید.
 
وی اظهار کرد: علت اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی را برداشتیم به‌دلیل ضعف در نظارت بود که می‌گفتیم قاچاق معکوس انجام می‌شود، اما الان ضعف در نظارت را گسترده کردیم، چون وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی را برمی‌داریم قضیه برعکس می‌شود چراکه اول باید ارزی که به یک شخص خاص داده می‌شد به استناد ارز تعلق گرفته به وی باید از او دارو، شیرخشک و غذا می‌خواستیم، اما الان باید به‌صورت غیرمشخص بر آن نظارت کرد و در عین حال گرانی، کمیابی دارو و شیرخشک به‌وجود می‌آید که این‌ها عوارض آن تصمیم ناگهانی برداشتن ارز ۴۲۰۰ تومانی است.
 
ملک فاضلی بیان کرد: ممکن است برخی شرکت‌ها شیرخشک را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد و آن را دپو کرده باشند. 
 
نماینده مردم سراوان و مهرستان در مجلس تصریح کرد: برای دارو و شیرخشک در درازمدت ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص دادند، اما نتوانستند آن را کنترل کنند و بعد خواستند معادل ارزی آن را بدهند، اما با چه آیتمی می‌خواهند آن را بدهند، چون این را هم نمی‌شود کنترل کرد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین