تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۵
plusresetminus
حزب الله:سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد پیام‌های صریح و روشنی برای حزب الله لبنان ارسال کرده ایم و هیچ طرفی نباید وارد جنگ با تل آویو شود.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۲۸۴
آمریکا: پیام‌های روشنی برای حزب الله ارسال کرده‌ایم
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه پیام‌های صریح و روشنی برای حزب الله لبنان ارسال کرده ایم و هیچ طرف متخاصمی با اسرائیل نباید وارد جنگ این رژیم با حماس شود، هشدار داد که در غیر اینصورت واشنگتن آماده اقدام خواهد بود.
متیو (مت) میلر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا ایران در جلوگیری از آغاز جنگ کامل حزب الله علیه اسرائیل کمک کرده است؟ گفت: ما پیام‌های روشنی ارسال کرده ایم و معتقدیم هیچ طرف متخاصم با اسرائیل نباید وارد این درگیری شود.
میلر با بیان اینکه ایالات متحده آمریکا پیام‌های عمومی و خصوصی در این زمینه به حزب الله لبنان ارسال کرده است، ابراز امیدواری کرد که آن‌ها این پیام‌ها را دریافت کرده باشند و در عین حال تهدید کرد که در غیر اینصورت، ما آماده اقدام خواهیم بود. 
پیش از این، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره سفر آموس هوخشتاین، یکی از مشاوران ارشد جو بایدن، در سفری از پیش اعلام نشده به بیروت گفت: نمی‌خواهیم درگیری‌ها میان حماس و اسرائیل به لبنان کشیده شود.
به گزارش ایرنا، ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ۱۶ آبان ماه در جمع خبرنگاران در واشنگتن افزود: نمی‌خواهیم درگیری به لبنان کشیده شود و مشاور رئیس جمهور (بایدن) در حال مذاکره با مقامات لبنانی است.
سفر مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا در پی تنش میان حزب‌الله و رژیم اسرائیل در مناطق مرزی لبنان و فلسطین اشغالی انجام شد. روزنامه «تایمز آوو اسرائیل» در این باره نوشت، هدف از این سفر، آرام کردن تنش در مرز‌های لبنان و فلسطین است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین