تاریخ انتشارشنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
plusresetminus
حزب الله:مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی در خصوص پروژه تجمیع کارت‌های بانکی در کارت ملی هوشمند توضیح داد.
۰
کد مطلب : ۳۲۰۸۱۶
کارت ملی، کارت بانکی شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، محمدرضا مانی یکتا، مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی اظهار داشت: بالغ بر ۴۰۰ میلیون کارت بانکی در اختیار مردم است که به صورت میانگین، ماهانه حدود ۱۲۰ میلیون از این تعداد کارت فعال هستند.
 
وی افزود: هزینه صدور کارت بانکی در کشور‌های دیگر بسیار بالاست، ولی در ایران صدور کارت هزینه ناچیزی دارد؛ البته از بعد سیاست گذاری این مسئله یک آسیب تلقی می‌شود.
 
یکتا در گفتگویی رادیویی تصریح کرد: با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی جمهوری اسلامی ایران تجمیع کارت‌های خدماتی در کارت ملی هوشمند کلید خورد و از این طریق شهروندان می‌توانند از کارت ملی خود در آینده نزدیک به عنوان کارت بانکی نیز استفاده کنند.
 
وی خاطر نشان کرد: کسانی که در بانک ملی حساب دارند می‌توانند در شعب بانک ملی و دستگاه‌های خودپرداز این بانک از کارت ملی هوشمند خود استفاده کنند. استفاده از کارت ملی فعلا در یک بانک امکان پذیر است، ولی استفاده از آن در دستگاه‌های شتاب امکان پذیر نیست.
 
مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی گفت: برای کاهش حجم تعداد کارت‌های بانکی و ارائه خدمات نوین پرداخت، یک کد منحصربه فرد الکترونیکی ایجاد خواهیم کرد. این پروژه در کل شبکه شتاب و نظام پرداخت کشور اجرا خواهد شد و در مراحل آزمون است. ۵ بانک اکنون این خدمات را ارائه می‌دهند و در ادامه این خدمات گسترش خواهد یافت.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین