تاریخ انتشارپنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰
plusresetminus
حزب الله: مهرداد بذرپاش گفت: نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن را با استفاده از ابزار‌های جدید راه اندازی می‌کنیم.
۰
کد مطلب : ۳۲۰۷۹۳
راه اندازی نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن/سوداگری در بازار مسکن باید به صفر برسد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس گفت: ساخت ۱۰ هزار مسکن کاری زمان بر و دشوار است، زیرا هماهنگی زنجیره تولید مسکن دشوار و پیچیده است.
وزیر راه وشهرسازی گفت: ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر ناتمام در حالی به دولت سیزدهم به ارث رسید که بدون آورده، منابع مالی و بدون بودجه مصوب بود و بعضا متقاضیان بیش از ۱۲ سال در انتظار تحویل واحد‌های مسکن مهر خود بودند که این کار دشوار‌ توسط دولت سیزدهم با تجهیز منابع انجام شد و در حال حاضر شاهد تحویل ۱۰ هزار واحد مسکونی در پردیس هستیم.
بذرپاش از اتمام ۱۴۰ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر تا پایان دولت سیزدهم خبر داد و افزود: در پردیس تا پاییز ۷هزار واحد و تا آخر امسال ۱۲ هزار واحد و تا پایان دولت سیزدهم تمامی واحد‌ها تحویل داده می‌شود.
به گفته وی تیمی متشکل از اعضای حقوقی و مسئولان برای بررسی مشکلات حقوقی واحد‌های باقی مانده مسکن مهر تشکیل شده است که برای رفع مشکلات اقدامات لازم را انجام خواهند داد.
وزیر راه وشهرسازی با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۷۶۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن  در حال اجرا است، گفت: با تلاش‌های فراوان برای ساخت واحد‌های نهضت ملی بیش از ۵۰ هزار هکتار زمین تامین شد و این روند ادامه دارد.
او واگذاری زمین برای طرح جوانی جمعیت را از دیگر موضوعات قابل توجه در حوزه مسکن عنوان کرد و گفت: مجموعا در طی این ماه ۳۲ هزار قطعه زمین تحت عنوان طرح جوانی به متقاضیان تحویل داده می‌شود.
وی افزود: آماده سازی هر قطعه زمین برای دولت ۲۰۰ میلیون تومان هزینه در برمی‌گیرد که کار دشواری است، ولی دولت به انجام آن تاکید دارد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: طبق آمار‌های بانک مرکزی و مرکز آمار، جهش مثبتی در بخش مسکن و ساختمان در طی امسال رخ داد؛ به این معنا که در بهار سال گذشته  رشد مسکن منفی بود و امسال به گواه مرکز آمار رشد مسکن به مثبت ۴.۶ درصد رسیده است.
او اظهار کرد: به منظور کاهش تورم ضرورت دارد تا تولید و عرضه مسکن رونق یابد و در این راه تمامی ارکان از جمله نظام بانکی باید در این راه کمک مؤثری داشته باشند.
وی همچنین نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن را از دیگر موضوعات در حال پیگیری عنوان کرد  و گفت: در تلاش هستیم تا سایر عوامل تولید مسکن از جمله مصالح ساختمانی و فولاد به قیمت ارزان‌تر در اختیار سازندگان و بخش مسکن قرار گیرد، زیرا این امر مورد تاکید رئیس جمهور است و همه باید به آن تمکین کنند.
بذرپاش ساماندهی بازار املاک و اجاره و نظارت بر بنگاه‌های مشاور املاک را از دیگر موارد در دست انجام دولت برشمرد و گفت: در تلاش هستیم تا سوداگری در بخش نهضت ملی مسکن به صفر برسد و افرادی که فاقد مسکن هستند صاحبخانه شوند.
وی بر ساماندهی و افزایش ناوگان حمل ونقل عمومی پردیس تاکید کرد و گفت: حمل و نقل پردیس باید آسان‌تر و ارزان‌تر در خدمت مردم باشد.
 مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی مهر در شهر جدید پردیس اظهار کرد: سخن گفتن از تکمیل ۱۰ هزار واحد مسکونی در کلام راحت است اما ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی قطعاً زمان‌بر و دشوار خواهد بود زیرا هماهنگی بین زنجیره مسکن پیچیده است.
وی افزود: ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر ناتمام به دولت سیزدهم در حالی به ارث رسید که بدون منابع مالی و آورده متقاضیان بود و بعضاً برخی از متقاضیان بیش‌از ۱۰ سال منتظر تحویل واحدهای مسکن مهر بودند که این کار با دشواری‌های فراوان توسط دولت سیزدهم با تجهیز منابع و تأمین مالی انجام شد و هم‌اکنون شاهد افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی در پردیس هستیم.
بذرپاش از اتمام ۱۴۰ هزار واحد باقی مانده از مسکن مهر در دولت سیزدهم خبر داد و اعلام کرد که تا پاییز سال‌ جاری ۷ هزار واحد و تا پایان سال ۱۲ هزار واحد و تا پایان دولت سیزدهم تمامی واحدها تحویل خواهد شد.
وی گفت: در حال حاضر بیش‌از یک میلیون و ۷۶۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال اجراست و با تلاش‌های فراوان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن بیش‌از ۵۰ هزار هکتار زمین تأمین شد و این روند ادامه دار خواهد بود.
وی از واگذاری زمین برای طرح جوانی جمعیت از دیگر موضوعات مورد توجه در حوزه مسکن عنوان کرد وگفت: مجموعاً در طی این ماه ۳۲ هزار قطعه زمین تحت عنوان جوانی جمعیت به متقاضیان تحویل می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آمار بانک مرکزی و مرکز آمار جهش مثبتی در بخش ساختمان و مسکن در سال‌جاری رخ داد و گفت: در بهار سال گذشته رشد مسکن منفی بود و امسال به گواه این مراکز به مثبت ۴/۶ درصد رسید.
وی گفت: به منظور کاهش تورم ضرورت دارد تا تولید و عرضه مسکن رونق یابد و در این راه تمام ارکان از جمله نظام بانکی باید در این راه کمک مؤثری داشته باشد.
بذرپاش تاکید کرد: قیمت تمام شده واحدهای نهضت ملی مسکن از موضوعات مهم در حال پیگیری است و عوامل تولید مسکن مانند مصالح ساختمانی و فولاد با قیمت کنترل شده به دست سازندگان برسد و این موضوع مورد تاکید رئیس جمهوری است.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: سامان‌دهی بازار املاک و اجاره و همچنین نظارت بر بنگاه‌های مشاور املاک را از دیگر موارد مورد بررسی دولت است و در تلاش هستیم سوداگری در بخش مسکن به صفر برسد. 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین