تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۴
plusresetminus
حزب الله: نور۳ که ماهواره‌ای سنجشی و شناسایی است با سرعت ۷/۶ کیلومتر بر ثانیه و ۵۰۰ ثانیه پس از پرتاب در مدار ۴۵۰ کیلومتری قرار گرفت.
۰
کد مطلب : ۳۲۰۷۱۷
جزییاتی بیشتر درباره ماهواره نور ۳ بخوانید
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سومین ماهواره بومی نیروی هوافضای پاسداران انقلاب اسلامی  با نام نور ۳ همزمان با ایام آغاز امامت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه)  توسط ماهواره‌بر ترکیبی سه مرحله‌ای قاصد به فضا پرتاب و با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت. این ماهواره و ماهواره‌بر هر دو در سازمان تحقیقات سپاه طراحی و ساخته شده است.سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از این نیز ماهواره های نور ۱ و نور ۲ را توسط ماهوار بر قاصد به فضا پرتاب کرده است.

به گزارش ایسنا، سردار حسین سلامی فرمانده سپاه انقلاب اسلامی با اشاره به پیروزی و موفقیت ارزشمند پرتاب ماهواره بر نور ۳ به ۴۵۰ کیلومتری زمین خاطرنشان کرد که از مجموعه دریافت‌ها و محصولاتی که این ماهواره از سطح زمین برداشت می کند برای تکمیل نیازمندی های سپاه بهره‌مند خواهیم شد.
وی با اشاره به تجهیزات تصویربرداری ماهواره نور ۳ با بیان این که خاطرنشان کرد که این تجهیزات کیفیت و دقت مناسبی دارد و به شکل طبیعی یکی از حلقه‌های زنجیره نقشه راه ماهواره ای سپاه را کامل می‌کند.
وی گفت: این ماهواره و پرتاب آن در امتداد نقشه راه  پرتاب‌های ماهواره‌ای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که به شکل زنجیره‌ای با دستیابی به پدیده جدیدتر و مدرن‌تر اتفاق افتاده است و نسبت به ماهواره قبلی ۷ کیلوگرم سنگین تر است.

سردار امیر علی حاجی‌زاده نیز در حاشیه پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور ۳ با بیان این‌که «تا پایان سال اگر برسیم دو پرتاب دیگر هم خواهیم داشت»، گفت: ان‌شاءالله با این روندی که پیش می‌رویم در آینده نه چندان دور، منظومه‌ای از ماهواره‌ها را در مدار خواهیم داشت.
وی همچنین درباره ماهواره نور ۳ اظهار کرد: این ماهواره نور ۳ بود که پرتاب شد و الحمدلله با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری قرار گرفت. ماهواره‌بر آن قاصد بود و این سومین پرتاب موفقیت‌آمیز این نوع ماهواره‌بر به حساب می‌آید.
حاجی‌زاده درباره ماموریت ماهواره نور ۳ گفت: ماموریت این ماهواره هم اپتیکی است یعنی دوربین دارد و هم به جمع‌آوری سیگنال مشغول خواهد بود.
 
 
 
حسین دلیریان، سخنگوی سازمان فضایی ایران ساعتی قبل در پیامی در توییتر با اعلام این خبر اظهار کرد: ماهواره «نور ۳» لحظاتی پیش با ماهواره‌بر «قاصد» و توسط نیروی هوافضای سپاه با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین