تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵
plusresetminus
سنگین وزن تیم ملی کشتی ایران یزدانی، سعدالله‌یف و استفن کری را الگوهای خود نامید و عنوان کرد: از الان تا المپیک تمام ثانیه‌هایم را فدا می‌کنم.
۰
کد مطلب : ۳۲۰۱۶۹
امیرحسین زارع: از الان تا المپیک تمام ثانیه‌هایم را فدا می‌کنم/ یزدانی و استفن کری الگویم هستند
، وقتی دستان امیرحسین زارع پس از کسب عنوان قهرمانی وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد مردان در مسابقات جهانی کشتی ۲۰۲۳ در بلگراد بالا رفت، سر و صدای تماشاگران کر کننده بود. 
در کنار تماشاگران ایرانی، تماشاگران آمریکایی نیز به تشویق این کشتی‌گیر پرداختند و کار او را ستودند. این احترام هواداران ایرانی و آمریکایی در کشتی چیز جدیدی نیست.
به عنوان دو کشور برجسته در این ورزش، کشتی گیران ایرانی و آمریکا مرتباً در فینال رویدادهای مهم این رشته به مصاف هم می روند و در طول سال ها به خوبی یکدیگر را می‌شناسند. از چهار مسابقه مدال طلا در شب اول، سه فینال را کشتی گیران آمریکایی برنده شدند در حالی که ایران یک قهرمانی و دو نقره به دست آورد و در واقع امیرحسین زارع در سنگین وزن به مدال طلا رسید.
امیرحسین زارع در گفت‌وگوی اختصاصی با سایت المپیک اظهار کرد: در تک تک لحظات احساس کردم مردم با من هستند. آنها واقعاً به من انرژی زیادی دادند. ورزش چیزی فراتر از سیاست است و این دو چیز از هم جدا هستند. اگر یک ورزشکار کارش را خوب انجام دهد، مهم نیست اهل کجاست، هواداران توجه و قدردانی خود را نسبت به ورزشکار نشان خواهند داد.
امیرحسین زارع: از الان تا المپیک تمام ثانیه‌هایم را فدا می‌کنم/ یزدانی و استفن کری الگویم هستند
دقایقی قبل از اینکه زارع طلای وزن ۱۲۵ کیلوگرم را کسب کند، دیوید تیلور آمریکایی از عنوان قهرمانی خود در وزن ۸۶ کیلوگرم جهان مقابل حسن یزدانی اسطوره ایرانی و قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو دفاع کرد.
این دو در پنج سال گذشته در چندین فینال قهرمانی المپیک و جهان با یکدیگر رقابت کرده‌اند که باعث شده خیلی از ایرانی ها به طرفداران تیلور اضافه شوند.
تیلور پس از پیروزی خود به سایت المپیک گفت: کشتی منحصر به فرد و یک زبان مشترک است. هواداران و ورزشکاران می‌دانند که انجام این ورزش چقدر طول می کشد، سخت است و چیزی است که همه ما می‌دانیم. رقابت من با یزدانی مردم را دور هم جمع می کند و آنها از من استقبال می کنند.
چرا کشتی در ایران اینقدر اهمیت دارد؟
درخشش زارع روی تشک مهم بود چرا که این رشته ورزشی جایگاه ویژه‌ای در قلب مردم ایران دارد.
این ورزشکار ۲۲ ساله که در بزرگترین و دلهره آورترین دسته وزنی رقابت می‌کند، جایی که ورزشکاران معمولاً در اواخر ۲۰ سالگی تا اوایل ۳۰ سالگی به اوج خود می رسند، با دو مدال جهانی و یک برنز المپیک درخشش خوبی داشته است.
کشتی‌گیر مازندرانی تبار ادامه داد: کشتی ورزش ملی ماست و مردم واقعا آن را دوست دارند. کشتی یکی از سخت‌ترین ورزش‌های دنیاست و اگر بتوانید این شدت را روی تشک تحمل کنید، در زندگی مشکلی نخواهید داشت. برای مردم مهم نیست که چقدر مشکلات در زندگی خود دارند، وقتی کشتی شروع می شود، آنها همه مشکلات را فراموش می کنند. بنابراین ما وظیفه داریم به آنها الهام دهیم و هر کاری که ممکن است برای خوشحال کردن آنها انجام دهیم.
امیرحسین زارع: از الان تا المپیک تمام ثانیه‌هایم را فدا می‌کنم/ یزدانی و استفن کری الگویم هستند
راز موفقیت زارع
زارع در سال ۲۰۲۱ با اولین عنوان جهانی خود وارد صحنه سنگین وزن بزرگسالان شد.
از آن زمان، او یکی از جذاب‌ترین چهره های سنگین وزن در کنار طاها آکگل و گنو پتریاشویلی بوده است. او در پاسخ به این سوال که چگونه اینطور خونسرد است، گفت:  انضباط برای من مهم‌ترین چیز است. من خودم را با رقبای خود یا سایر ورزشکاران هم سن و سالم مقایسه نمی کنم. در ۲۲ سالگی، فداکاری های زیادی کردم تا به اینجا برسم.
از حسن یزدانی و عبدالرشید سعدالله یف، برخی چهره ها در UFC و استفن کری بسکتبالیست ایالات متحده الگوبرداری می‌کنم.
زارع در مورد کری گفت: کری نیز برای نظم و انضباط اهمیت زیادی قائل است. او همیشه تحت فشار عملکرد فوق العاده ای دارد و می‌تواند این موقعیت های سخت را کنترل کند. این مهارتی است که در ورزش ما حیاتی است و من درباره او بسیار مطالعه کرده‌ام.
امیرحسین زارع: از الان تا المپیک تمام ثانیه‌هایم را فدا می‌کنم/ یزدانی و استفن کری الگویم هستند
امیرحسین  زارع برای دستیابی به طلای المپیک پاریس ۲۰۲۴ هر لحظه را حاضر است فدا کند. زارع اگر بخواهد کلکسیون مدال های خود را در سال آینده با کسب طلا در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس تکمیل کند، باید از تمام تجربیات خود تا به امروز استفاده کند.
در توکیو ۲۰۲۰، او در نیمه‌نهایی با نتیجه ۶-۳ مغلوب پتریاشویلی شد و سپس برنز گرفت. به این ترتیب، او می داند که کار پیش رو چقدر دشوار خواهد بود.
زارع گفت: بالاترین آرزوی من و هر ورزشکاری کسب مدال طلا در المپیک است. من برای رسیدن به این رویا از الان تا آن زمان تمام لحظه های زندگی ام را فدا خواهم کرد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین