تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
plusresetminus
حزب الله: دبیرکل سازمان ملل متحد، در آستانه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل گفت که او «اصلاً هیچ قدرتی ندارد».
۰
کد مطلب : ۳۲۰۱۳۴
گوترش: هیچ قدرتی ندارم/ اختلاف بین ابرقدرت‌ها از زمان جنگ جهانی دوم بی‌سابقه است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در مصاحبه سی ان ان درباره قدرت اجرایی او در این نشست گفت: «من اصلاً قدرتی ندارم».
گوترش تصریح کرد: دبیرکل سازمان ملل نه قدرتی دارد و نه پولی. آنچه ما داریم یک صدا است و آن صدا می‌تواند بلند باشد و من موظفم آن را بلند کنم.
مناظره عمومی برای هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از امروز (سه‌شنبه) در مقر این سازمان در نیویورک آغاز می‌شود. در این نشست کشورها می‌توانند برنامه‌ها، نگرانی‌ها و فراخوان‌های خود را به دیگر رهبران جهانی عرضه کنند.
گوترش با اشاره به قدرت کشورهای عضو گفت: مجمع عمومی گاهی اوقات قادر است فراتر از کشورها تشکیل جلسه دهد. گاهی اوقات ما می‌توانیم بازیگران مختلف، نه تنها کشورها، بلکه بخش خصوصی، جامعه مدنی، سازمان‌های زنان و جوانان، کارشناسان علمی و دانشگاه‌ها را گرد هم بیاوریم. اما قدرت در کشورهای عضو است.
دبیرکل سازمان ملل گفت که اعمال این قدرت به دلیل تقسیم بین ابرقدرت‌ها از زمان جنگ جهانی دوم مسدود شده است: ما بین ابرقدرت‌ها سطحی از اختلاف داریم که از زمان جنگ جهانی دوم سابقه نداشته است. حتی در جنگ سرد، همه چیز از امروز قابل پیش‌بینی‌تر بود.
در اجلاسی دو روزه که از دوشنبه آغاز شده گوترش تلاش کرد تا اقداماتی را برای تحقق ۱۷ هدف اتخاذ شده توسط رهبران جهان در سال ۲۰۱۵ آغاز کند، و به رهبران یادآوری کرد که آنها وعده‌ ساختن دنیایی دارای سلامت، پیشرفت و فرصت برای همه داده‌اند.  وعده اینکه هیچ کس را پشت سر نگذاریم، این قول که بهای آن را بپردازیم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین