تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
plusresetminus
مصدومیت شدید عبدالرشید سعدالله‌یف در مبارزه با مجتبی گلیج برایش گران تمام شد. او به ناچار از ادامه مسابقات انصراف داد ولی کاروان کشتی روسیه توانست با دو طلا کمی از تلخی آسیب‌دیدگی کاپیتانش بکاهد.
۰
کد مطلب : ۳۲۰۱۳۲
انصراف تانک روس به خاطر آسیب‌دیدگی برابر گلیج
دیدارهای فینال و رده‌بندی چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۳ جهان در بلگراد برگزار شد که در وزن ۵۷ کیلوگرم استوان میچیچ از صربستان شگفتی‌ساز شد و با پیروزی هفت بر چهار مقابل ری هیگوچی، قهرمان جهان از ژاپن، به مدال طلا رسید.
همچنین در وزن ۷۴ کیلوگرم زائوربک سیداکوف، قهرمان جهان و المپیک از روسیه و کایل دیک از آمریکا در فینال به مصاف هم رفتند که در یک کشتی حساس و نزدیک سیداکوف روس به برتری ۱۰ بر ۷ رسید و قهرمان شد. این کشتی جنجالی دو بار به چلنج کشیده شد و یک بار امتیازهای سیداکوف گرفته شد اما در نهایت قهرمان جهان و المپیک از روسیه بار دیگر به طلای جهان رسید.
در وزن ۷۹ کیلوگرم، احمد عثمانوف روس چهار بر یک ولادیمیر گامکرلیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.
همچنین در وزن ۹۲ کیلوگرم رضابک آیتموخان از قزاقستان توانست عثمان نورماگومدوف از آذربایجان را پنج بر دو مغلوب کند و به مدال طلا برسد.
ایران در چهار وزن دوم عملکرد ضعیفی داشت و تنها محمد نخودی به مدال برنز وزن ۷۹ کیلوگرم رسید و سه کشتی‌گیر دیگر یعنی میلاد والی‌زاده در ۵۷ کیلوگرم، یونس امامی در ۷۴ و امیرعلی آذرپیرا در ۹۲ کیلوگرم از دور مسابقات کنار رفتند.
احتمال انصراف تانک روس به خاطر آسیب‌دیدگی برابر گلیج
عثمانوف: دوست دارم با پرچم کشورم دور افتخار بزنم
در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهانی در وزن ۷۹ کیلوگرم، احمد عثمانوف روس چهار بر یک ولادیمیر گامکرلیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و بر سکوی قهرمانی ایستاد. او بعد از قهرمانی در جهان گفت:‌ همه می‌دانند که ما برای چه کشوری می‌جنگیم. بهتر است سرود ما روی سکو پخش شود و با پرچم کشورمان دور افتخار بزنیم. وقتی کشتی‌گیران دیگری را دیدم که با پرچم کشورشان دور افتخار می‌زنند، خیلی به آنها حسادت می‌کردم و فکر می‌کنم روزی من هم چنین لحظه‌ای را تجربه خواهم کرد. الان نمی‌دانم چه کنم. مهم‌ترین چیز این است که همه بدانند ما اهل کدام کشور هستیم.
امتناع اوکراینی‌ها از حضور کنار کشتی‌گیران روسیه
واسیلی میخائیلوف اوکراینی در مراسم اهدای جوایز وزن ۷۹ کیلوگرم شرکت کرد اما به محض اینکه سایر برندگان تصمیم گرفتند با هم عکس بگیرند بلافاصله سکو را ترک کرد و حاضر به گرفتن عکس با کشتی‌گیر روس نشد.
عثمانوف کشتی‌گیر آزاد اولین طلای مسابقات جهانی بلگراد را برای روسیه به ارمغان آورد.
احتمال انصراف تانک روس به خاطر آسیب‌دیدگی برابر گلیج

سیداکوف: خدا کنارم بود

همچنین  زائوربک سیداکوف، قهرمان المپیک، گفت که کایل داک آمریکایی، پس از پایان مسابقه قهرمانی جهان در صربستان با او دست نداد.
سیداکوف روز دوشنبه در وزن ۷۴ کیلوگرم المپیک در فینال با نتیجه ۱۰ بر ۷ کایل دیک را شکست داد. او بعد از پایان کشتی گفت:‌ من به همه رقبایم احترام می‌گذارم ولی کشتی‌گیر آمریکایی به من بی‌احترامی کرد و با من دست نداد. هنوز هم می‌خواستم رفتار انسانی‌ام را نشان دهم و همیشه آن را هم روی تشک و هم در خیابان و همه جا نشان می‌دهم و به همین دلیل امروز خدا کنار من بود.
سیداکوف پس از فینال گفت که مدال طلای خودش را به پدر مرحومش تقدیم کرده است.
مربی تیم ملی کشتی روسیه درباره این قهرمانی گفت: قهرمانی سیداکوف برای همه ما نه‌تنها از روسیه بلکه سراسر جهان بسیار مهم بود. زائوربک سیداکوف طرفداران زیادی دارد. او در زندگی سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشت. او به‌تازگی پدرش را به خاک سپرد. همه دنیا می‌خواستند او امروز برنده شود؛ حتی رقبای او. او یک جنگجو، یک ورزشکار و یک قهرمان است.
احتمال انصراف تانک روس به خاطر آسیب‌دیدگی برابر گلیج
انصراف تانک روس از ادامه رقابت‌ها
عبدالرشید سعدالله‌یف قهرمان دو دوره المپیک و ۵ دوره جهانی به دلیل مصدومیت گردن در کشتی برابر مجتبی گلج از ادامه رقابت های جهانی براای کسب مدال برنز انصراف داد.
عبدالرشید به دلیل مصدومیت گردن نتوانست کشتی خود را برابر نماینده روس‌تبار بحرین به پایان ببرد و دومین شکستش را در تاریخ رقابت‌های جهانی تجربه کرد. مربی تیم ملی روسیه گفت:‌ سعدالله‌یف شخصیت برنده دارد و در مبارزه قبلی در مرحله یک‌چهارم نهایی (برابر مجتبی گلیج) به همین خاطر پیروز شد. او در نیمه‌نهایی نتوانست مثل قبل مبارزه کند. به احتمال زیاد عبدالرشید نمی‌تواند برابر کسب برنز رقابت کند.
تاج‌الدینف که در آکادمی سعدالله‌یف در ماخاچکالا رشد کرده و همان جا کار می‌کند، از پاییز گذشته نماینده بحرین بوده است. آخرین باری که تانک روس در مسابقات جهانی شکست خورد به سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد که به کایل اسنایدر آمریکایی باخت.
ماگومد ماگمدوف، مربی تیم ملی کشتی روسیه گفت: مهره‌های گردن سعدالله‌یف آسیب بسیار جدی دیده است. عبدالرشید قبل از عزیمت به این رقابت‌ها در کمپ تمرینی از ناحیه گردن دچار مصدومیت جزئی شد که در طول رقابت‌ها نیز این مصدومیت تشدید شد. پزشکان او را درمان کرده و فکر می‌کردند که همه چیز خوب خواهد شد اما در دیدار یک‌چهارم نهایی با مجتبی گلیج، کار سعدالله‌یف تمام شد. ویژگی کشتی‌گیران ایرانی این است که مدام به گردن حریف فشار می‌آورند. برای عبدالرشید آرزوی سلامتی دارم. او کاپیتان تیم ماست و همیشه در کنار تیم است. او یک جنگجوی واقعی است و با وجود مصدومیت، مانند یک قهرمان در یک‌چهارم نهایی جنگید.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین