تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
plusresetminus
حزب الله: سخنگوی شهرداری تهران گفت: بر اساس رأی ۳۵۰ هزار شهروند تهرانی در کمپین «من شهردارم»، ۱۰۴۰ پروژه اولویت‌دار متمرکز بر توسعه محلی برگزیده شد.
۰
کد مطلب : ۳۲۰۰۴۸
تکمیل ۵۰۰ پروژه بر اساس طرح «من شهردارم» در پایتخت
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،دى ماه سال گذشته بود كه طرح «من شهردارم» توسط مدیریت شهری اعلام شد و قضیه از این قرار بود که در تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۲شهر تهران با مشارکت شهروندان پروژه های اولویت دار را انتخاب و در گام بعدی با تخصیص بودجه آنها اجرایی شوند. به این معنا که شهروندان پروژه‌های مدنظر خودشان را بیان کنند و بعد با توجه به اولویت دار بودن آنها، انجام پروژه ها در دستور کار قراربگیرد.
طبق گفته اعضای شورای شهر تهران، آن چیزی که نیاز شهروندان عادی است که آنها با آن مواجه هستند، در طرح «من شهردارم» دنبال می‌شود؛ در واقع پروژه هایی که در مقیاس محلی و منطقه ای هستند و اجرای این طرح ها می تواند نیازهای محله و مناطق رابرطرف کنند، در بودجه ریزی عملیاتی به این موارد توجه بیشتری می شود.
حال با توجه به این تاکیدات، سوال اینجاست که بعد از ۸ ماه این طرح به کجا رسید و اصلا چه سودی برای شهروندان داشت؟ در اين راستا، عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره آخرین وضعیت اجرای طرح من شهردارم گفت: بر اساس رأی ۳۵۰ هزار شهروند تهرانی در کمپین «من شهردارم»، ۱۰۴۰ پروژه اولویت‌دار متمرکز بر توسعه محلی برگزیده شد. بر اساس تصمیم مدیران شهرداری تهران، بودجه متناسب برای اجرا و تکمیل این پروژه‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۲ گنجانده و سرانجام با موافقت اعضای  شورای شهر به قانون تبدیل شد.
وی افزود: بر همین اساس، تاکنون ۵۰۰ پروژه توسعه محلی در نقاط مختلف مناطق ۲۲ گانه پایتخت به سرانجام رسیده و در تلاشهستیم تا پایان بهمن‌ماه، همه ۱۰۴۰ پروژه منتخب به پایان برسد.
سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به راه‌اندازی یک پایگاه اینترنتی با رویکرد افزایش شفافیت و امکان نظارت همگانی بر پروژه‌هایشهری تأکید کرد: به زودی روند پیشرفت و آخرین وضعیت پروژه‌های اولویت‌دار و منتخب مردم، در وب‌سایت مرتبط با طرح من شهردارم بارگذاری شده و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
محمدخانی در پایان ضمن اشاره به تأکید شهردار تهران گفت: پروژه‌های تعیین شده بر اساس طرح من شهردارم بر اساس تأکیدشهردار محترم تهران، در اولویت تخصیص بودجه قرار دارند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین