تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
plusresetminus
حزب الله: وزیر دفاع کره شمالی اعلام کرد که ارتش کشورش آماده است برادری نظامی با نیروهای مسلح روسیه را تقویت کرده و از صلح و ثبات در منطقه و در سطح جهان دفاع کند.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۹۸۹
وزیر دفاع کره شمالی: آماده دفاع از صلح و ثبات در منطقه و جهان با روسیه هستیم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،کانگ سون نام، وزیر دفاع کره شمالی گفت که سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه مراسم استقبال رسمی را به مناسبت بازدید کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از ناوچه روسی «مارشال شاپوشنیکوف»، وابسته به ناوگان روسیه در اقیانوس آرام برگزار کرد.
شویگو از این بازدید استقبال کرد و از آمادگی خود برای تلاش جهت تقویت دوستی و همکاری میان دو وزارت دفاع روسیه و کره شمالی خبر داد.
در گزارش رادیو کره آمده است: در مقام پاسخ، کانگ سون نام، وزیر دفاع کره سلام و درود گرم تمامی اعضای ارتش کره را به نظامیان در ناوگان قهرمان اقیانوس آرام رساند و از آمادگی خود برای ادامه تقویت پشتیبانی‌ها و هماهنگی‌های رزمی با ارتش روسیه و دفاع مستحکم از صلح و ثبات در منطقه و در اقصی نقاط جهان خبر داد.
در این بیانیه آمده است که وزیر دفاع روسیه هدیه‌ای را به رهبر کره شمالی تقدیم کرد و پس از مراسم ضیافت شام، مذاکراتی میان طرفین برگزار شد.
در این راستا خبرگزاری مرکزی کره شمالی گزارش داد که رهبر کره شمالی درخصوص مسائل روند تقویت همکاری نظامی با وزیر دفاع روسیه درخصوص آنچه پیونگ یانگ «اوج جدیدی» از مناسبات دوجانبه خواند، گفت‌وگو کرد.
کیم جونگ اون در جریان سفر خود به روسیه در روز شنبه از بمب افکن‌های راهبردی روسیه با توانایی هسته‌ای و موشک‌های مافوق صوت و کشتی‌های جنگی روسیه با همراهی وزیر دفاع روسیه بازدید کرد.
این خبرگزاری اعلام کرد، اینکه کیم جونگ اون که به ندرت از کشورش خارج می‌شود، به روسیه سفر کرده است، اوج جدیدی از دوستی و همبستگی و همکاری در تاریخ توسعه روابط میان کره شمالی و روسیه است.
کیم جون اون روز چهارشنبه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار کرد و درخصوص مسائل نظامی و جنگ در اوکراین و تعمیق همکاری‌ها گفت‌وگو کردند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین