تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
plusresetminus
حزب الله: روزنامه عربی "ایلاف" به نقل از یک مقام دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی گزارش داد، عربستان امروز یکشنبه به دولت آمریکا تصمیمش را برای متوقف کردن هر گونه مذاکرات بر سر عادی سازی روابط با این رژیم اطلاع داده است.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۹۸۶
ایلاف: عربستان مذاکرات عادی سازی روابط با تل‌آویو را ترک ‌می‌کند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،طبق گزارش نشریه عربستانی ایلاف، گزارشهای تایید نشده حاکی از آن هستند، ریاض با ارسال پیامی از طریق آمریکا توضیح داده "افراطگر بودن دولت راستگرای تحت رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هر گونه امکان نزدیکی به فلسطینی‌ها و در نتیجه، با عربستانی‌ها را از بین می‌برد."
این گزارش تصریح می‌دارد، به سبب "پذیرفته شدن" تقاضاهای مطرح شده از سوی امثال ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی این رژیم توسط نتانیاهو ، چهره‌هایی که از دید عربستان "راست افراطی" هستند، ریاض از رسیدن به توافق صلح بالقوه ناامید شده است.
به نوشته جروزالم پست، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته گفت، عربستان به اطلاع دولت جو بایدن،‌ رئیس جمهور آمریکا رسانده که حل مسائل فلسطینی‌ها برای هر گونه توافق مربوط به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ضروری است.
او روز چهارشنبه در مصاحبه با پادکست Pod Save the World گفت: "ما به شکلی واضح از سوی عربستانی‌ها می‌شنویم که در صورتی که قرار بر پیش بردن این روند باشد، قسمت فلسطین نیز قرار است همچنین بسیار اهمیت داشته باشد."
بلینکن ادعا کرد: "عادی سازی روابط اسرائیل با جهان عرب و هر گونه تلاش جاری با هدف بهبود روابط اسرائیل و همسایگانش نمی‌تواند جانشینی برای حل اختلافات اسرائیل و فلسطینی‌ها و اینکه فلسطینی‌ها آینده‌ای بسیار بهتر داشته باشند، باشد. از نظر ما این روند باید راه حل دو کشوری برای نزاع اسرائیل-فلسطین را در نظر بگیرد."
ماه گذشته میلادی، الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در مصاحبه با ایلاف گفت: "مساله فلسطین مانعی برای صلح نیست."
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین