تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
plusresetminus
حزب الله:نخست‌وزیر ارمنستان گفت، متأسفانه هیچ برنامه‌ای برای انعقاد توافقنامه میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در نشست اتحادیه سیاسی اروپا در گرانادا وجود ندارد.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۹۷۳
پاشینیان: فعلا برنامه‌ای برای انعقاد توافق صلح بین باکو و ایروان وجود ندارد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، وب‌سایت ای‌پی‌ای گزارش داد که این اظهارات نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان در جمع خبرنگاران مطرح شده است.
او خاطرنشان کرد که هنوز هیچ سندی وجود ندارد که روی آن توافق شده باشد و منافع ارمنستان را تامین کند.
پاشینیان گفت: اولویت ایروان دستور کار صلح است. کابینه وزیران می‌خواهد در اسرع وقت - تا پایان امسال یا آغاز سال آینده (میلادی)- با باکو توافق صلح حاصل شود.
او گفت: بحران انسانی شدید در قره‌باغ به وضوح بر روند صلح تأثیر می‌گذارد. ما زمان زیادی را صرف مساله بسته شدن کریدور لاچین [از طرف آذربایجان] و بحران انسانی در قره‌باغ می‌کنیم. این انرژی و زمان باید صرف رسیدگی به توافق صلح شود. من همیشه امضای یک توافق صلح تا پایان سال را ممکن می‌دانم زیرا تعهد به امضای چنین توافقی را پذیرفته‌ام. بله، ما معتقدیم که امضای قرارداد تا پایان سال امکان‌پذیر است.
مذاکرات فشرده ادامه خواهد داشت و نیکول پاشینیان امیدوار است که طرفین به یک راه‌حل برسند.
پاشینیان همچنین گفته است که در نامه‌ای به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، مواضع کشورش را در مورد وضعیت این منطقه تشریح کرده است.
او در ادامه گفت: سیاست خارجی ارمنستان شفاف است. ارمنستان نمی‌تواند بردار سیاست خارجی خود را که همیشه در جهت تامین منافع دولتی جمهوری ارمنستان است، تغییر دهد. و من فکر نمی‌کنم که چنین فرمول‌بندی‌ها و حرف‌هایی درباره تغییر کردن مسیر سیاست خارجی ما، مناسب باشد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین