تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۲
plusresetminus
حزب الله:مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در روز دوم با رقابت کشتی‌گیران چهار وزن ۵۷، ۷۴، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم در بلگراد دنبال خواهد شد.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۹۳۲
کشتی آزاد قهرمانی جهان| ۷ نماینده ایران امروز به میدان می‌روند/ ساعت مسابقه یزدانی و تیلور
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،پرونده روز اول مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان که در اوزان 61، 70، 86 و 125 کیلوگرم به انجام رسید، با سه فینالیست برای ایران بسته شد.
امشب (26 شهریور) امیرمحمد یزدانی در 70 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم فینال مسابقات جهانی را مقابل زین رتفورد، دیوید تیلور و گنو پتریاشویلی برگزار خواهند کرد. رقابت‌های فینال از ساعت 19:30 امشب شروع و مسابقه فینال حسن یزدانی و تیلور بین ساعت 21 تا 21.30 برگزار می‌شود.

4 نماینده از ساعت 12 ظهر امروز روی تشک می‌روند. علاوه بر سه نماینده‌ای که در مرحله پایانی چهار وزن اول خواهیم داشت، میلاد والی‌زاده، یونس امامی، محمد نخودی و امیرعلی آذرپیرا از نوبت صبح روز دوم روی تشک خواهند رفت. در وزن 57 کیلوگرم، میلاد والی‌زاده جوان که برای اولین بار مسابقات جهانی یک رده سنی را تجربه می‌کند، یک دور استراحت کرده و بعد از آن با رضوان کواکس از رومانی کشتی خواهد گرفت. در این وزن 33 کشتی‌گیر حضور دارند.
در وزن 74 کیلوگرم، یونس امامی دارنده مدال سال گذشته هم یک دور استراحت کرده و بعد از آن به مصاف علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان می‌رود. وزن 74 کیلو 45 کشتی‌گیر دارد. یونس امامی دو مدال برنز جهان را در سال‌های 2019 و 2022 در کارنامه دارد.
محمد نخودی در وزن 79 کیلوگرم یک دور استراحت کرده و بعد از آن با برنده کشتی رمضان سازی از ترکیه و یوتا میوا از ژاپن کشتی می‌گیرد. در این وزن 27 کشتی‌گیر حضور دارند. نخودی در دو سال متوالی به فینال این وزن مسابقات جهانی رسیده و امسال برای سومین دوره متوالی دنبال فینالیست شدن است.
همچنین در وزن 92 کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا، یکی دیگر از تازه‌واردهای تیم ملی آزاد که دو مدال طلای امیدهای جهان را در کارنامه دارد، اما برای اولین بار به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمده است، با جانگ از کره جنوبی کشتی می‌گیرد و بعد از آن زاهید والنسیا را در پیش دارد.
در واقع امروز دو کشتی‌گیر تازه وارد و دو عنوان‌دار جهان در ترکیب تیم ملی ایران در روز دوم پیکارهای جهانی روی تشک می‌روند که دو وزن آنهم المپیکی است، 57 و 74 کیلوگرم.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین