تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲
plusresetminus
حزب الله: سفیر روسیه در جمهوری دموکراتیک خلق کره، امروز یکشنبه اعلام کرد که کیم جونگ اون که در روسیه به سر می‌برد، از سفر خود راضی است.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۹۱۸
سفیر روسیه در کره‌شمالی: کیم جونگ اون از سفرش راضی است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،الکساندر ماتسگورا، سفیر روسیه در جمهوری دموکراتیک خلق کره، امروز یکشنبه به خبرنگاران گفت: تا جایی که من می‌دانم و تا جایی‌ که می‌توانم قضاوت کنم، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از نتایج این دیدار راضی است.
وی توضیح داد و گفت: یک بار دیگر تکرار می‌کنم که سفر تمام نشده است، بازدید اون همچنان ادامه دارد.
سفیر اشاره کرد که کیم جونگ اون ممکن است از تعدادی از شرکت‌های صنایع غذایی در پریموری هم بازدید کند.
تقویت همکاری دفاعی محور دیدار «اون» و شویگو
این اظهارات سفیر در حالی است که رادیو دولتی کره شمالی، صدای کره، گزارش داد، کیم جونگ اون و سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه درباره افزایش همکاری‌ها در زمینه دفاع و امنیت تبادل نظر کردند.
این رادیو گزارش داد: کیم جونگ اون و سرگئی شویگو در مورد شرایط نظامی و سیاسی منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کرده و همچنین درباره نظرات سازنده درخصوص مسائل تجاری مرتبط با تقویت بیشتر همکاری‌های تاکتیکی و استراتژیک، همکاری‌ها و تبادلات بین نیروهای مسلح دو کشور چه در حوزه دفاعی و چه در حوزه امنیت کشور تبادل نظر کردند.
به گزارش رادیو دولتی کره‌شمالی، کیم جونگ اون از اعضای ناوگان روسیه در اقیانوس آرام به دلیل کمک‌های بزرگی که در تضمین صلح و امنیت در شمال شرق آسیا و در کل جهان انجام می‌دهند، قدردانی کرد.
کیم جونگ اون در دفتر بازدیدکنندگان افتخاری در مورد ناوچه روسی «مارشال شاپوشنیکوف» که از آن بازدید کرد، چند خط به عنوان یادگاری نوشت و یک مدل مینیاتوری از آن را از خدمه دریافت کرد.
وی در جریان سفر خود به خاور دور روسیه که از سه شنبه گذشته آغاز شد، از تعدادی سایت نظامی بازدید کرد. او بازدیدی هم از نیروی هوایی راهبردی روسیه، موشک‌های کینجال و ناوچه مارشال شاپوشنیکوف ناوگان روسیه در اقیانوس آرام داشت.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین