تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۵
plusresetminus
حزب الله:نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تمدید برنامه ششم تا پایان سال ۱۴۰۲ موافقت کردند.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۸۵۴
موافقت مجلس با تمدید برنامه ششم تا پایان سال ۱۴۰۲
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۲ شهریور) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد طرح دوفوریتی اصلاح بند ز تبصره ۲۰ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور تمدید برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰، با کلیات آن با ۱۶۰ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
محمدمهدی مفتح گزارش نحوه بررسی این طرح دوفوریتی در کمیسیون برنامه و بودجه را ارائه کرد و گفت: در برنامه ششم باید زمان لازم الاجرا شدن برنامه هفتم را در نظر بگیریم با توجه به تاخیر‌های صورت گرفته اعتبار برنامه ششم با وجود آنکه از سوی مجلس تمدید شد روبه اتمام است و لایحه برنامه هفتم پیش از پایان اعتبار برنامه هفتم تصویب و نهایی نخواهد شد.
وی ادامه داد: از این رو با توجه به زمان بر بودن بررسی برنامه هفتم و تائید آن از سوی شورای نگهبان در کمیسیون برنامه ششم را تا پایان سال ۱۴۰۲ تمدید کرده ایم.
پس از تصویب کلیات طرح دوفوریتی تمدید اعتبار برنامه ششم صحن علنی وارد بررسی جزئیات شد. محمدمهدی مفتح پیشنهادی برای اصلاح جزئیات ارائه کرد تا براساس آن اعتبار قانون برنامه ششم از زمان لازم الاجرا شدن برنامه هفتم لحاظ شود، اما نمایندگان به این پیشنهاد رأی مثبت ندادند و در نهایت جزئیات نیز با ۱۵۲ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در جلسه تصویب شد.
بر این اساس در بند (ز) تبصره (۲۰) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور مصوب ۲۴/ ۱۲/ ۱۴۰۱ عبارت «تا زمان تصویب لایحه برنامه پنج ساله هفتم و حداکثر شش‌ ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون» به عبارت «تا پایان اسفند سال ۱۴۰۲» اصلاح می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین