تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲
plusresetminus
حزب الله:تلسکوپ فضایی جیمز وب شواهدی از مولکول‌های مبتنی بر کربن در اتمسفر یک سیاره مملو از آب در خارج از منظومه شمسی رصد کرده است.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۸۵۱
رصد کردن سیاره‌ای مملو از اقیانوس توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،یک سیاره خارج از منظومه شمسی که K ۲-۱۸ b نامیده می‌شود یک هدف مهم برای ستاره شناسان در جستجوی حیات ورای منظومه شمسی است، زیرا تحقیقات و مشاهدات پیشین با تلسکوپ فضایی هابل حاکی از آن است که سیاره احتمالا یک اقیانوس یا جهانی مملو از آب باشد. شعاع سیاره K ۲-۱۸ b حدود ۲تا ۳ برابر بزرگتر از زمین است که در فاصله ۱۲۰ سال نوری از منظومه شمسی قرار دارد.
نتایج بررسی‌های جدید نشان دهنده ردی از دی اکسید کربن و متان در اتمسفر K ۲-۱۸ b بدون وجود آمونیاک است. این امر احتمالا حاکی از آن است که یک اقیانوس آب زیر اتمسفر غنی از هیدروژن سیاره وجود دارد.
نیکو مدهوسودهان، مولف ارشد پژوهش از دانشگاه کمبریج در بیانیه‌ای اعلام کرد: یافته‌های ما اهمیت محیط‌های قابل زیست در جستجو برای حیات در نقاط دیگر را نشان می‌دهد. به طور معمول تحقیق درباره حیات روی سیاره‌های خارج از منظومه شمسی روی سیاره‌های صخره‌ای کوچک‌تر متمرکز است، اما سیاره‌های مملو از آب بزرگتر برای مشاهدات اتمسفری مناسب‌تر هستند.
حجم K ۲-۱۸ b  حدود ۸.۶ برابر زمین است. این سیاره در فاصله‌ای از ستاره سرد منظومه خود قرار دارد که از حیات پشتیبانی می‌کند. K ۲-۱۸ b نمونه‌ای از یک سیاره است که اندازه آن مابین زمین و نپتون است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین