تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱
plusresetminus
حزب الله:وزارت خزانه داری آمریکا چند فرد و مؤسسه را به‌بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان تحریم کرد.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۸۴۶
آمریکا چند فرد و نهاد را به‌بهانه ارتباط با حزب‌الله تحریم کرد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز گذشته یک سری تحریم‌ها علیه برخی اشخاص و نهادها اعمال کرد؛ با این ادعا که آنها در تأمین مالی حزب‌الله نقش دارند.
وزارت خزانه‌داری آمریکا با اعلام این که این تحریم‌ها شامل 7 فرد و نهاد می‌شود مدعی شد که آنها فعالیت‌های حزب‌الله را در آمریکای جنوبی مدیریت می‌کنند.
«عامر محمد عقیل رضا» یکی از افرادی است که واشنگتن او را در لیست تحریم‌ها قرار داده و ادعا کرده است که وی در حمله به مرکز یهودیان در سال 1994 در آرژانتین دست داشته است، در جریان این عملیات 85 نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند.
ایالات متحده مدعی شده است که عقیل رضا به‌همراه چند تن دیگر یک پروژه تجاری برای حزب‌الله انجام می‌دهند و او یکی از اعضای برجسته حزب‌الله است و مسئولیت فعالیت‌های فرامرزی این حزب را به‌عهده دارد.

این تحریم‌ها همچنین شامل «سامر عقیل رضا» برادر عامر نیز می‌شود که آمریکا ادعا کرده است یکی از اعضای حزب‌الله است و در تأمین مالی این حزب نقش دارد.
«مهدی عقیل الحلباوی» فرزند عامر نیز از دیگر افرادی است که در لیست جدید تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است و ایالات متحده مدعی است که او در تجارت زغال چوب در کشور کلمبیا برای تأمین مالی حزب‌الله فعالیت داشته است.
«برایان نلسون» معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در این زمینه ادعا کرد: اقدام امروز ما  بر تعهد دولت آمریکا به تعقیب تأمین‌کنندگان مالی حزب‌الله، صرف‌نظر از مکان آنها تأکید دارد و ما  به ریشه‌یابی کسانی که به‌دنبال سوءاستفاده از سیستم مالی آمریکا و جهان برای تأمین مالی و فعالیت در «تروریسم» هستند، ادامه خواهیم داد.
ماه گذشته نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا سازمان موسوم به سازمان «سبز بدون مرز» مستقر در لبنان را به‌بهانه روابط با حزب‌الله تحریم کرد.
آمریکا همواره به‌بهانه‌های مختلف تحریم‌های متعددی علیه نهادها و مقامات و شخصیت‌های لبنانی اعمال و در اکثر موارد ادعا می‌کند که آنها در ارتباط با حزب‌الله هستند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین