تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
plusresetminus
حزب الله:معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در خصوص شرایط و زمان پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی به بازنشستگان این سازمان توضیح داد.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۸۴۴
شرایط و زمان پرداخت تسهیلات بدون ضامن به بازنشستگان تامین اجتماعی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،احمد اسفندیاری؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی  درباره وام 20 میلیون تومانی بازنشستگان این سازمان اظهار کرد: بنا بر برنامه‌ریزی انجام شده افرادی که در قرعه‌کشی اخیر برنده شده‌اند وام خود را از اول مهرماه دریافت خواهند کرد.
وی تصریح کرد: وام 20 میلیون تومانی به 40 هزار نفر از بازنشستگان و مستمری‌گیران واجد شرایط تامین اجتماعی واریز می‌شود.
اسفندیاری با اشاره به اینکه بنا داریم تا پایان سال به بیش از 300 هزار نفر از بازنشستگان وام 20 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد و بدون ضامن به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنیم، گفت: از ابتدای سال 1402 تاکنون 75 هزار نفر از بازنشستگان در سطح کشور وام 40 میلیون تومانی خود را دریافت کرده‌اند که از ابتدای مهرماه نیز 40 هزار نفر به این آمار افزوده می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تاکنون 220 هزار نفر از بازنشستگان برای دریافت تسهیلات اشاره شده به صورت غیرحضوری ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: هر ماه قرعه‌کشی انجام می‌شود و تعدادی از بازنشستگان وام 20 میلیون تومانی خود را دریافت می‌کنند.
اسفندیاری در پاسخ به این پرسش که مرحله بعدی پرداخت وام 20 میلیون تومانی چه زمانی خواهد بود، گفت: پیش بینی می‌شود در آبان ماه مرحله بعدی پرداخت وام‌ها آغاز شود.

ثبت‌نام غیر حضوری از طریق درگاه خدمات الکترونیکی سازمان تأمین‌ اجتماعی
به گزارش تسنیم، بازنشستگان می‌توانند هر ماه و بر اساس زمان‌بندی که از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام می‌شود، با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان تأمین‌ اجتماعی به نشانی es.tamin.ir برای دریافت تسهیلات 20 میلیون تومانی ثبت‌نام کنند.
شرایط دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ویژه بازنشستگان، دارا بودن 20 سال سابقه بیمه‌پردازی و بیشتر، حداکثر مستمری دریافتی 150 میلیون ریال، دارای سن 50 تا 78 سال، عدم مسدودی حساب، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، عدم سابقه چک برگشتی، عدم بدهی معوق به سیستم بانکی کشور، عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی 3 سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ 100 هزار تومان اعلام شده است.
بازنشستگان و مستمری‌بگیران برای دریافت این تسهیلات، نیاز به مراجعه به هیچ مجموعه‌ای ندارند و درخواست خود را صرفاً باید به‌صورت غیرحضوری و از طریق درگاه معرفی شده ثبت کنند و در صورت داشتن هرگونه سؤال یا ابهام به‌صورت 24 ساعته می‌توانند با شماره‌گیری تلفن 1420 با کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین اجتماعی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.
6 شرط ثبت‌نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی 1402
ـ متقاضیان باید حقوق مستمری خود را از شعب بانک رفاه که در شهر تهران هستند، دریافت کنند زیرا امکان دسترسی به کسر اقساط توسط بانک عامل، برای بانک‌های دیگر وجود ندارد.
ـ داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی تامین اجتماعی، برای متقاضی ثبت‌نام وام بانک رفاه به مستمری‌بگیران تامین اجتماعی​ 1402یا همن وام ضروروی، الزامیست.
ـ شرایط سنی مستمری‌بگیران، برای دریافت این وام، در سال قبل، برخلاف سال‌های گذشته، 70 سال نبود و برای متقاضیان وام بازنشستگان تامین اجتماعی، سن 77 سال در نظر گرفته شد که با توجه به عدم اعلام اخبار جدید از سوی دولت، در سال 1402 نیز اینگونه خواهد بود.
ـ با توجه به استعلامی که از سوی بانک، برای اعطای تسهیلات به مستمری بگیران دریافت خواهد شد، مستمری‌بگیران باید فاقد هرگونه چک برگشتی، بدهی بانکی و اقساط معوقه باشند.
ـ بازنشستگان متقاضی ثبت‌نام وام بانک رفاه به مستمری بگیران تامین اجتماعی​ 1402 یا همان وام ضروری باید در طی سه سال گذشته از تسهیلاتی که بانک رفاه ارائه کرده است، استفاده نکرده باشند.
ـ مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال گذشته، بنا بر اعلام سازمان تامین اجتماعی، از 7 میلیون به 12 میلیون تومان تغییر پیدا کرد و مبلغ آن در خصوص سال 1402 با توجه به تورم موجود، 8 میلیون افزایش داشته و به مبلغ 20 میلیون تومان رسیده است.
ـ هنگام ثبت‌نام باید شماره تلفن همراه به نام متقاضی دریافت‌کننده وام بازنشستگان تامین اجتماعی باشد.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین