تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳
plusresetminus
حزب الله:سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: روسیه انتظار دارد که کریدور لاچین که ارمنستان را به قره‌باغ کوهستانی متصل می‌کند، به زودی همراه با مسیر آغدام رفع انسداد شود.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۸۱۵
وزارت خارجه روسیه: مسکو انتظار دارد کریدور لاچین به زودی رفع انسداد شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، ماریا زاخارووا خاطرنشان کرد که محموله کمک‌های بشردوستانه روسیه در ۱۲ سپتامبر (روز سه‌شنبه) به قره‌باغ کوهستانی تحویل داده شد. افراد نیازمند حدود ۱۵ تن مواد غذایی، لوازم بهداشتی و ملحفه دریافت کردند.
وی افزود: ما انتظار داریم با توجه به تفاهم‌های قبلی، کریدور لاچین به‌زودی به موازات مسیر آغدام باز شود و کمک‌های بشردوستانه از هر دو مسیر به طور منظم و بدون مانع ارسال شود.
زاخارووا تاکید کرد که "مسکو گام‌های متوالی را با هدف حل و فصل وضعیت پیچیده انسانی در قره‌باغ کوهستانی برمی‌دارد. ما انتظار داریم که وضعیت انسانی در قره‌باغ کوهستانی تثبیت شود و زندگی عادی مردم محلی برقرار شود. کار بر روی اجرای کل مجموعه توافق‌های سه‌جانبه که در سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۲ در بالاترین سطح برای عادی‌سازی روابط ارمنستان و آذربایجان به دست آمده جریان دارد."
در ۹ سپتامبر، جمعیت هلال احمر آذربایجان اعلام کرد که روسیه از طریق آغدام کمک‌های بشردوستانه به قره‌باغ کوهستانی ارسال کرده است. این سازمان خاطرنشان کرد: این محموله از مرز روسیه و آذربایجان عبور کرده و سپس به شهرهای آغدام و اسکران منتقل شده است. اما کامیون حامل محموله‌های بشردوستانه دو روز در بردا Barda آذربایجان ماند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین