تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۶
plusresetminus
حزب الله:دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه از تداوم ممنوعیت رجیستری مدل‌های جدید برند آیفون خبر داد.
۰
کد مطلب : ۳۱۹۷۹۰
آیفون ۱۴ و ۱۵ رجیستر نخواهد شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مهدی عبقری دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه با اشاره به آخرین وضعیت واردات برخی مدل‌های آیفون از جلمه سری‌های ۱۴ و ۱۵ گفت: به دلیل شرایط تحریمی، کمبود ارز و ارزبر بودن آیفون واردات و رجیستری برخی مدل‌های آیفون همچنان ممنوع است.
 
دبیر انجمن واردکنندگان موبایل گفت: آمریکا واردات فرش و پسته ایران را محدود کرده است. تصمیم ایران در ممنوعیت واردات آیفون به نوعی عملکرد تقابلی در جهت این اقدام بوده است.
 
وی با اشاره به اینکه، واردات تجاری و مسافری آیفون‌های ۱۳ وما قبل همچنان پا برجاست، گفت: واردات این دسته نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشم گیری داشته و واردات تجاری از طریق رویه واردات از محل صادرات خود، عمدتا توسط افرادی که در حوزه صادرات فعالیت دارند انجام میشود.
 
وی گفت: در سال گذشته و بعد از ممنوعیت رجیستری آیفون ۱۴ برخی با روش‌هایی مثل استفاده از دانگل اینترنت این گوشی‌ها را فعال و در حال استفاده از آن هستند. یکی از دغدغه‌های انجمن این بود که ادامه این روند باعث شود طرح موفق رجیستری به حاشیه و بیراهه رود.
 
دبیر انجمن واردکنندگان موبایل تاکید کرد، طبق اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استفاده از روش‌های مختلف برای دور زدن ممنوعیت رجیستری آیفون ۱۴ قابل شناسایی است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین