تاریخ انتشارشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
plusresetminus
حزب الله: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اشاره به افزایش شدت بازگشت سفرها در روز دوشنبه، از اعمال محدودیت ترافیکی در این روز خبر داد.
۰
کد مطلب : ۳۱۱۹۹۳
افزایش محدودیت‌های ترافیکی اطراف حرم امام خمینی(ره) از ساعت ۲۳ امشب
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سردار سید کمال هادیان‌فر با اشاره به آغاز سفرها با توجه به تعطیلات پیش رو از دهم ماه جاری، اظهار کرد: تقریبا از فردا بعد از ظهر برگشت سفرها شروع می‌شود و روز دوشنبه برگشتن به موطن اصلی برای هم‌وطنان بیشتر خواهد شد، از این رو محدودیت‌هایی را برای دوشنبه اعمال خواهیم کرد تا مسافران راحت‌تر تردد کنند که به موقع اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وی در ادامه با تسلیت سالگرد ملکوتی امام راحل، توضیح داد: آنچه به عنوان یک ماموریت ذاتی و دلی توسط همکاران من در کشور به طور سالیانه انجام می‌گیرد برگزاری مراسم باشکوه ارتحال امام راحل است. تمهیدات ترافیکی از پیش تعیین شده است و آنچه در این چند روز تعطیلی اتفاق می افتد و منتج به سیزدهم و چهاردهم می‌شود؛ سفرهای زائرین به سمت حرم مطهر و شهرهای زیارتی و سیاحتی است که از  دهم ماه تقریبا شروع شده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با بیان اینکه طی این چند روز تا شب گذشته بیش از ۷۷ میلیون تردد با حجم بالا در کشور انجام شده است، تصریح کرد: در جای جای میهن از شهرهای مختلف این سفرها رخ داده است و به ویژه استان قم شاهد این ترددها بوده‌ایم. از دیشب حرکت زائرین از شهرها و استان‌های دور دست به سمت استان تهران افزایش پیدا کرده است. روند افزایشی است که  زائران به صورت اتوبوسی یا با خودروهای سواره و یا به صورت پیاده به سمت حرم مطهر می‌آید و این روند مشهود است.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی ما این است که تا ۱.۵ میلیون زائر به سمت حرم مطهر بیایند، توضیح داد: شاید بیش از ۷۰۰ هزار از این ۱.۵ میلیون زائر از استان های دیگر به سمت حرم می‌آیند و بیش از ۸۰۰ هزار نفر نیز از استان تهران و شهرهای اطراف می آیند. سعی کردیم کمترین اعمال محدودیتی را داشته باشیم تا مردم زیاد اذیت نشوند و زمان محدودیت‌ها در ۲۱ نقطه مسدودی را به  حداقل ممکن رسانده‌ایم.
هادیان‌فر همچنین عنوان کرد که از ساعت ۲۳ امشب محدودیت‌های اطراف حرم جدی‌تر خواهد شد و توضیح داد: به خصوص از محور جنوب به شمال و از پل واوان به سمت حرم مطهر از ساعت ۲۳ امشب تردد تمام وسایل نقلیه سبک و سنگین به سمت حرم تا پایان مراسم ممنوع است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا ادامه داد: امروز و فردا برای ترددهای بین استانی و بین  شهری هیچ اعمال محدودیتی به استثنای اطراف حرم مطهر وجود ندارد و در محور گیلان و مازندران هیچ  محدودیتی نداریم و به صورت دو طرفه تردد جاری است. افرادی که از گیلان و مازندران به سمت حرم مطهر می‌آیند بدانند بدون اعمال محدودیت و تردد یک طرفه، در این محورها تردد جاری است.
وی خطاب به مسافران و زائران حرم امام خمینی(ره) تاکید کرد: ایمنی را رعایت کنند. ما تلاش کردیم رو گذر مسیر حرم را مسدود کنیم و زائرین صرفا از زیر گذرها سمت حرم مطهر حرکت کنند تا شاهد تصادفات با عابرین پیاده نباشیم. بیش از ۲۰ درصد تصادفاتی که در طول سال اتفاق می افتد مربوط به عابرین پیاده است که ۱۹ هزار و ۴۹۰ نفر لطمه می‌خورند و جان از دست می‌دهند. هم رانندگان مراقب عابران باشند و هم عابران به ویژه در تردد شبانه ایمنی را رعایت کنند. تردد موتورسیکلت‌ها در جاده‌ها ممنوع است و در اطراف حرم باید احتیاط کنند.
هادیان فر افزود: امشب چه خود رانندگان اتوبوس و چه رانندگان کمکی اتوبوس‌ها که زائرین را از استانها به حرم منتقل می‌کنند، در محل‌های پیش بینی شده استراحت کافی داشته باشند. فردا زائرین را به سلامت به موطن اصلی برگردانند.
وی در ادامه به رعایت ایمنی در سفرها تاکید و خطاب به رانندگان توصیه کرد: ۸۲ درصد از تصادفات منتج به فوت مربوط به سرعت، سبقت غیر مجاز، خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو هستند. از تمام رانندگان استدعا دارم که خواب کافی داشته باشند، با آرامش سفر کنند و بستن کمربند ایمنی برای تمام سرنشینان وسیله نقلیه و راننده به ویژه برای کهنسالان و کودکان الزامی و مورد تاکید است تا شاهد بروز هیچ حادثه‌ای در این چند روز برای هم وطنان نباشیم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین