تاریخ انتشاردوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸
plusresetminus
حزب الله:بارش ۲۰ دقیقه‌ای باران که مناطق مختلف خراسان‌شمالی در بر گرفت با سیل ویرانگری همراه بود که خسارت‌های زیادی به بار آورد.
۰
کد مطلب : ۳۱۱۵۷۵
بارش ۲۰ دقیقه‌ای باران و خرابی ویرانگر در خراسان‌شمالی/آبی که برکت نبود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، بارندگی‌های رگباری و سیل‌آسای شنبه شب مردم شهرستان‌های فاروج، شیروان و اسفراین را غافلگیر کرد، این بارش سبب جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی بسیاری از منازل مسکونی شد و در مدت زمان کوتاهی بحران آبگرفتگی روستا‌های شرق خراسان شمالی را فرا گرفت.
بارش باران در حالی که به نیمه خردادماه نزدیک می‌شویم موجی از خوشحالی را در میان کشاورزان این خطه ایجاد کرده است، ولی فوت چهار نفر از هموطنانمان در روستا‌های "استاد" و "گلیان" خراسان شمالی کام مردم را تلخ کرد.
اگرچه به دنبال بارش باران در این استان ۲۱ تیم امداد و نجات هلال احمر در قالب ۸۴ امدادگر در این مناطق حضور یافتند، ولی شدت باران سیل آسای به حدی بود که مردم در این نواحی غافلگیر شدند و این سیل حدود ۲۱ خودرو را با خود برد.
در پی این بارش‌های شدید به ۴۰ واحد مسکونی در روستا‌های استان خسارت وارد شد و امدادگران از ساعات اولیه این حادثه طبیعی، عملیات تخلیه گل و لای منازل و امداد و نجات را آغاز کردند و این عملیات تاکنون ادامه دارد.
بارش ۲۰ دقیقه‌ای باران و خرابی ویرانگر در خراسان‌شمالی
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی در این باره گفت: سیل شب گذشته به ۴۰ واحد مسکونی روستای "استاد" از توابع شهرستان فاروج خسارت وارد کرد و ۱۰ واحد مسکونی در روستای گلیان شیروان هم دچار آبگرفتگی شد که پاکسازی آن به وسیله امدادگران جمعیت هلال احمر انجام شد.
 
بارش ۲۰ دقیقه‌ای باران و خرابی ویرانگر در خراسان‌شمالی
توزیع ۲۰۰ بسته غذایی و اسکان ۱۵۵ نفر
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌شمالی هم گفت: امدادرسانی به سیل‌زدگان و آسیب‌دیدگان از این حادثه طبیعی در چهار شهرستان اسفراین، فاروج، شیروان و جاجرم همچنان ادامه دارد.
ابراهیم سارمی اظهار کرد: بارندگی شب گذشته سبب جاری شدن سیل و آبگرفتگی منازل در برخی از روستا‌های استان شد که بر این اساس ۲۱ تیم امداد و نجات هلال‌احمر در قالب ۸۴ امدادگر برای خدمات رسانی به مناطق اعزام شدند.
وی خاطرنشان کرد: اکنون هفت تیم شامل تیم‌های جست و جوی پهپادی، واکنش سریع و سگ‌های زنده یاب در منطقه حضور دارند.
سارمی با بیان اینکه بیشترین خسارت‌ها از روستای "استاد" شهرستان فاروج گزارش شد، گفت: در این روستا خانواده‌های آسیب دیده از سیل اسکان اضطراری یافتند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی افزود: شب گذشته ۲۰۰ بسته غذایی کنسرو شده در میان سیلزده‌ها توزیع شد و امروز هم ده‌ها بسته غذایی ۷۲ ساعته میان آسیب دیدگان توزیع شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی با اشاره به اینکه حادثه سیل شب گذشته چهار کشته برجای گذاشت، یادآور شد: امدادگران این جمعیت شب گذشته ۱۱ دستگاه خودرو که در سیل گرفتار شده بودند را پیدا کردند.
 
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین