تاریخ انتشارشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۳
plusresetminus
حزب الله:اسماعیلی گفت: بیشترین برخورد با چهره‌های متخلف و هنجار شکن در حوزه فرهنگ، هنر و ارشاد شده است.
۰
کد مطلب : ۳۱۱۳۳۳
صداوسیما مرجع صدور مجوز نمایش خانگی است/ با چهره‌های متخلف برخورد می‌کنیم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ هنر و ارشاد اسلامی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهاوند که با حضور استاندار همدان و فرماندار نهاوند در سالن شهدای فرمانداری نهاوند برگزار شد اظهار داشت: در دولت تصویب کردیم تا مناطق ویژه فرهنگی در نقاط مختلف کشور ایجاد شود.
او هدف از ایجاد این حرکت فرهنگی را توسعه فرهنگی به مناطق مختلف دانست و گفت: برای ایجاد عدالت فرهنگی در نقاط مختلف کشور و با توجه به استعداد‌های فرهنگی و هنری در استان‌ها منطقه ویژه فرهنگی تاسیس می‌شود.
وزیر فرهنگ هنر و ارشاد اسلامی افزود: نمایش خانگی در اختیار ما نیست با متخلفین که قانون کشور را زیر پا بگذارند برخورد خواهیم کرد از مصوبات شورای فرهنگ عمومی استقبال و حمایت می‌کنیم

مناطق ویژه فرهنگی در نقاط مختلف کشور ایجاد می‌شود

اسماعیلی ایجاد زنجیره بزرگ کتاب‌فروشی در سراسر کشور را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: انتظار داریم محل فروش در شهرستان اختصاص داده شود و ما نیز در بحث تأمین کتاب نیز هرآنچه در توان داشته باشیم بکار می‌گیریم.
وزیر ارشاد بیان کرد: در قانون برنامه امسال ۵ درصد به مسائل عمرانی فرهنگی اختصاص‌داده‌شده که انتظار داریم مدیرکل استان و فرمانداران شهرستان این مهم را در دستور کار خود داشته باشند و شورای فرهنگ عمومی می‌تواند در بحث قانون جوانی جمعیت اقدامات خوبی داشته باشد.
او با بیان اینکه به دنبال تعیین بودجه خوبی برای اجرای نقشه مهندسی فرهنگی در کشور هستیم، گفت: مشکل اختصاص اعتبار به طرح‌های آماده در حوزه فرهنگی نداریم و از طرح‌های خوب نیز حمایت می‌کنیم.
اسماعیلی با گفت: اولویت‌های فرهنگی سراسر کشور در ۵ محور مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری تدوین شده و به استان‌ها ابلاغ شده است و امروز سرانه مطالعه کشور ۳۳ دقیقه است و تلاش ما این است با برنامه‌ریزی افزایش پیدا کند.
او به گرایش نوجوانان به سمت موسیقی‌های جدید اشاره کرد و افزود:سال گذشته ۴۰۰ هزار نفر برای حضور در کنسرت‌های خارج از کشور بلیت بالای چندین ملیون تومانی تهیه کردند می‌شود با یک برنامه‌ریزی فرهنگی که سلیقه‌ای هم هست، اما بامدیریت درست می‌توانیم شاهد توفیقات خوبی باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نهاوند در حوزه ایثار، شهادت و انقلابی‌گری پیشتاز است، گفت: چرا نباید یک اثر برجسته و فرهنگی در این شهرستان تولید شود و ما از ساخت فیلم مستند قهرمان مرصاد حمایت مادی و معنوی می‌کنیم، زیرا حاج میرزا به گردن تک تک ما حق دارد.
او تصریح کرد: در حوزه فرهنگی پول و اعتبار حرف اول را نمی‌زد، یک روحانی برجسته گاهی اقدامی انجام می‌دهد که هزاران میلیارد تومان نمی‌تواند آن را رقم بزند.
اسماعیلی با بیان اینکه در بحث نمایش خانگی صداوسیما مرجع صدور مجوز است، گفت: امیدواریم با ممیزی‌های صورت‌گرفته در آینده شاهد رفع موضوعات فعلی در این بستر باشیم و هر هنرمندی که قانون کشور را رعایت نکند قطعا مورد برخورد قرار می‌گیرد.
او ادامه داد: در خصوص اعطای مجوز مؤسسه فرهنگی حاج میرزامحمد سلگی نیز اقدامات لازم را انجام خواهیم داد و حامی این مؤسسه نیز خواهیم و از ساخت مستند ان استقبال می‌کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ساماندهی فعالیت‌های ویژه قرانی در مساجد که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه است گفت: هر جا کار قرانی شود توفیقات خوبی نیز حاصل می‌شود؛ لذا نگاه ما به فعالیت‌های قرانی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌صورت ویژه است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین