تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴
plusresetminus
حزب الله:دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از کشورها خواست تا اصلاحات لازم برای آماده شدن در برابر همه‌گیری بعدی را انجام دهند.
۰
کد مطلب : ۳۱۱۱۸۹
سازمان جهانی بهداشت: برای همه‌گیری بعدی آماده شوید
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،قبریسوس هفته‌ها پس از اعلام پایان وضعیت اضطراری جهانی برای همه‌گیری کووید۱۹ اظهار داشت: اکنون زمان پیشبرد مذاکرات برای پیشگیری از همه‌گیری بعدی فرا رسیده است.
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در یک سخنرانی بزرگ خطاب به کشور‌های عضو سازمان ملل گفت: ما نمی‌توانیم این موضوع را کنار بگذاریم.
وی همچنین افزود: اگر تغییراتی را که باید ایجاد شود، انجام ندهیم، پس چه کسی این کار را خواهد کرد و اگر اکنون آن‌ها را انجام ندهیم، پس چه زمانی مناسب است؟
مجمع سالانه و ۱۰ روزه جهانی بهداشت  در ژنو که مصادف با هفتاد و ششمین سالگرد تاسیس سازمان بهداشت جهانی است، قرار است به چالش‌های بهداشت جهانی از جمله همه‌گیری‌های آینده، ریشه‌کن کردن فلج اطفال و ... بپردازد.
۱۹۴ کشور عضو سازمان جهانی بهداشت اکنون در حال تهیه پیش نویس یک معاهده مرتبط با همه گیری هستند که برای تصویب در مجمع آتی آماده است.
تدروس در این باره اظهار کرد: تعهد این نسل (به یک توافق درباره همه‌گیری) مهم است، زیرا این نسل تجربه کرده است که یک ویروس کوچک چقدر می‌تواند وحشتناک باشد.
سازمان جهانی بهداشت در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین‌المللی اعلام کرده بود.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین