تاریخ انتشارسه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۳
plusresetminus
دادگاه استیناف فدرال ایتالیا بانوی پیر را به خاطر پرونده تخلف مالی‌اش با کسر ۱۰ امتیاز مجازات کرد.
۰
کد مطلب : ۳۱۱۰۶۷
یوونتوس با کسر ۱۰ امتیاز مجازات شد/ سهمیه لیگ قهرمانان از چنگ بانوی پیر پرید
 یوونتوس بار دیگر به خاطر پرونده تخلفات مالیاتی‌اش در فصول اخیر مجازات شد و این بار دادگاه استیناف فدرال ایتالیا، این تیم را با کسر 10 امتیاز مجازات کرد.
یووه به خاطر پنهان‌کاری و سندسازی برای پرداخت حقوق به بازیکنانش در دو سالی که فوتبال اروپا تحت تأثیر پاندمی کرونا قرار داشت، پیش از این دو بار جریمه شده بود که هر دو بار با اعتراض این باشگاه به مجازات‌های در نظر گرفته شده، احکام انضباطی تعیین شده لغو شد. این باشگاه چند ماه پیش با کسر 15 امتیاز جریمه شده بود در حالی که دادستان برای آن 9 امتیاز منفی درخواست کرده بود. به این ترتیب یووه به کمیته ملی المپیک ایتالیا اعتراض کرد و بالاترین نهاد ورزشی کشور ایتالیا نیز این حکم را مردود دانست، اما پرونده را برای بازبینی بیشتر به فدراسیون فوتبال برگرداند.

با توجه به اینکه یووه به تخلفاتش اذعان کرده بود، مجازات شدن این باشگاه قطعی بود، اما مشخص نبود که در نهایت چه مجازاتی برای آن در نظر گرفته می‌شود. این در حالی بود که دادستانی فدراسیون فوتبال ایتالیا در نوبت سوم برای بیانکونری 11 امتیاز منفی درخواست کرد. دادگاه استینال فدرال فوتبال ایتالیا، اما با 10 امتیاز آن موافقت کرد و سرانجام امروز (دوشنبه) حکم نهایی ابلاغ و 10 امتیاز از 69 امتیاز بانوی پیر (قبل از بازی برابر امپولی) کسر شد تا این تیم 59 امتیازی شود و از رده دوم جدول به رده هفتم سقوط کند.
این یعنی که یوونتوس به احتمال زیاد از کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپای فصل آینده باز می‌ماند و در خوشبینانه‌ترین حالت سهمیه لیگ اروپا خواهد گرفت. از لحاظ تئوری یوونتوس می‌تواند به حکم جدید هم اعتراض کند، اما با توجه به اینکه این باشگاه در آخرین تلاشش برای لغو مجازات تعیین شده، به تخلفات خود اعتراف کرده بود بسیار بعید است که اعتراضش برای سومین بار ثمربخش باشد.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین