تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱
plusresetminus
حزب الله:سازمان هواشناسی با صدور هشدار بارش‌های سیل‌آسا در برخی استان‌ها از افزایش سرعت بادهای جنوبی غربی تا ۳۶ نات (حدود ۷۰ کیلومتر در ساعت) خبر داد.
۰
کد مطلب : ۳۱۱۰۰۴
هشدار بارش‌های سیل‌آسا در برخی استان‌ها
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در خراسان شمالی،‌ خراسان رضوی‌، خراسان جنوبی، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و شرق فارس در برخی ساعات رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گردوخاک و در ارتفاعات البرز و برخی مناطق شمال غرب بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
بیشترین بارش امروز مربوط به استان کرمان بوده و بارش تگرگ در برخی مناطق این استان پیش بینی شده است. سه‌شنبه در خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، نیمه غربی یزد و ارتفاعات کرمان رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات البرز و برخی مناطق شمال غرب بارش پراکنده روی می‌دهد.

چهارشنبه در ارتفاعات البرز،‌ شمال غرب، شمال شرق و مرکز کشور بارش پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد روی می‌دهد.
به گزارش تسنیم، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در نیمه شرقی کشور به‌ویژه زابل در برخی ساعات سرعت وزش باد افزایش یافته و در مناطق مستعد سبب خیزش گردوخاک خواهد شد.
 توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج
زمان شروع: اوایل وقت دوشنبه 1402/03/01
زمان پایان: جمعه 1402/03/05
نوع مخاطره: افزایش ارتفاع امواج تا 1 متر در سواحل استان خوزستان، افزایش سرعت بادهای جنوب غربی تا 36 نات و افزایش ارتفاع امواج بین 1 تا 1.5 متر در سواحل استان سیستان و بلوچستان
منطقه اثر:
دوشنبه 1402/03/01: شمال خلیج فارس و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان و سیستان و بلوچستان،
سه‌شنبه 1402/03/02:دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.
چهارشنبه 1402/03/03:دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.
پنج‌شنبه 1402/03/04: دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.
جمعه 1402/03/05: دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.
اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و آسیب به شناورهای سبک ، تفریحی، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی
توصیه: احتیاط درعملیات تفریحی ، بویژه غواصی و شنا ،احتیاط در سفرهای دریایی با شناور سبک ،اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های دریایی از جمله صیادی و بنادر در سواحل و فرا سواحل.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین