تاریخ انتشارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
plusresetminus
حزب الله: سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات مداخله جویانه برخی مقامات غربی علیه ایران گفت: سیاستمداران غربی به جای مداخله در امور داخلی سایر کشورها و نمایش چهره‌ای به ظاهر بشردوستانه از خود، بهتر است صدای اعتراضات شهروندان خود را بشنوند.
۰
کد مطلب : ۳۱۰۸۳۹
واکنش ایران به دخالت‌های گستاخانه غرب/ کنعانی خطاب به غربی‌ها: صدای اعتراضات شهروندان خود را بشنوید
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات مداخله جویانه جدید برخی مقامات آمریکایی و اروپایی علیه جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد. 
سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: سیاستمداران غربی به جای مداخله در امور داخلی سایر کشورها و نمایش چهره‌ای به ظاهر بشردوستانه از خود، بهتر است صدای اعتراضات شهروندان خود را بشنوند و وقت خود را صرف تامین حقوق انسانی و مطالبات شهروندی آنان کنند.
کنعانی ادامه داد: نقض گسترده حقوق اولیه شهروندان غربی از جمله حق آزادی بیان و توسل پلیس و نیروهای امنیتی به خشونت مفرط علیه مردم معترض در اروپا و آمریکا در کنار صدور بیانیه‌های سیاسی در مورد قوانین داخلی سایر کشورها، به وضوح نشان دهنده استفاده ابزاری از حقوق بشر به منظور پیشبرد اهداف و تحقق منافع نامشروع سیاسی است. 
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: بسیار مضحک است کسانی که خود سابقه سنگینی از نقض فاحش حقوق بشر علیه دیگر ملت ها را دارند و در کشور خود نیز علنا مشغول نقض حقوق شهروندان خود هستند و نیز در مقابل فجایع و جنایات روزمره رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین سکوت کرده و حتی موضع حمایتی می‌گیرند، در مورد اجرای احکام قضایی نسبت به قاتلان و ترویج دهندگان خشونت علیه جان و آرامش و امنیت مردم ایران اظهارنظر می‌کنند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: اروپا و آمریکا صلاحیت قانونی، قضایی و اخلاقی برای اظهار نظر در موضوعات قضائی و حقوق بشری دیگر کشورها را ندارند.
اخیرا برخی مقامات غربی در اقدامی مداخله جویانه نسبت به اعدام عوامل تروریستی محله خانه اصفهان اعتراض کرده بودند. 
حکم اعدام محکومان صالح میرهاشمی، مجید کاظمی شیخ شبانی و سعید یعقوبی کردسفلی از عوامل حمله تروریستی محله خانه اصفهان در آبان ماه 1401 که منجر به شهادت تعدادی از نیرو‌های حافظ امنیت شد، بامداد دیروز 29 اردیبهشت 1402 به اجرا درآمد.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین