تاریخ انتشارسه شنبه ۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹
plusresetminus
خروج یک قطار باری در داکوتای شمالی باعث نشت مواد سمی به محیط شد.
۰
کد مطلب : ۳۰۷۲۲۲
خروج یک قطار دیگر در آمریکا و نشت مواد سمی
در سریال ادامه دار خروج قطار‌های حامل مواد سمی از ریل در آمریکا، یک قطار حامل مواد شیمیایی خطرناک در داکوتای شمالی اواخر یکشنبه شب از ریل خارج شد.
به گزارش گاردین، این حادثه در حالی رخ می‌دهد که کمتر از دو ماه پیش خارج شدن یک قطار حامل مواد سمی و سرطان زا در نزدیکی مرز دو ایالت اوهایو و پنسیلوانیا موج گسترده انتقادات درباره سیستم حمل و نقل ریلی آمریکا شده بود.
در این حادثه که در ساعت ۲۳.۱۵ شب رخ داد، یک قطار باری کانادایی از ریل خارج شد که طی آن ۳۱ واگن از ۷۰ واگن آن دچار نشتی مواد شدند. مواد شیمیایی ریخته شده از این قطار باری شامل مواد نفتی مورد استفاده برای تولید آسفالت بوده است.
پرسنل واکنش اضطراری به سرعت در محل حادثه در منطقه روستایی ریچلند حضور یافتند. به گفته مقامات محلی، به دلیل آنکه این حادثه در یک منطقه سرد و برفی رخ داده است خطر امنیتی به حداقل رسیده و هیچ آتش سوزی در محل حادثه رخ نداد.
مقامات برای سهولت در جمع آوری مواد شیمیایی نشت یافته در محیط اجازه دادند مواد در سرمای محیط منجمد شود. برآورد می‌شود روند پاکسازی محیط از مواد شیمیایی منتشر شده ۷ تا ۱۰ روز زمان ببرد.
دو ماه پیشی خروج قطار باری نورفولک جنوبی در اوهایو باعث شد واگن‌های حامل وینیل کلرید سمی و سایر مواد شیمیایی خطرناک نشت و آتش بگیرند که به تخلیه هزاران نفر منجر شد و نگرانی‌های بهداشتی و سلامتی را برای ساکنان این منطقه در نزدیکی مرز ایالت با پنسیلوانیا ایجاد کرد.
قانونگذاران کنگره با انتقاد از ایمنی پایین در سیستم حمل و نقل راه آهن آمریکا، از دولت بایدن خواستند در این رابطه و به منظور بهبود خدمات راه آهن اقدامات جدی را به انجام برساند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین