تاریخ انتشارشنبه ۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۲
plusresetminus
در اولین روز کاری سال جدید بازار سرمایه؛

شاخص کل بورس در یک قدمی ۲ میلیون واحد قرار گرفت

امروز شاخص کل بورس با رشد ۳۷ هزار و ۸۷۰ واحدی در تراز یک میلیون و ۹۹۸ هزار و ۳۲۶ واحدی ایستاد.
۰
کد مطلب : ۳۰۷۱۷۵
شاخص کل بورس در یک قدمی ۲ میلیون واحد قرار گرفت
شنبه (۵ فروردین) در انتهای بازار شاخص کل بورس با رشد ۳۷ هزار و ۸۷۰واحدی در تراز یک میلیون و ۹۹۸ هزار و ۳۲۶ واحدی ایستاد.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۵ هزار و ۲۹۵ میلیارد تومان رسید. «فولاد»، «فملی» و «فارس» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «فولاد»، «شستا» و «وکغدیر» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن با رشد ۷ هزار و ۳۲۹ واحدی روی پله ۵۹۲ هزار و ۵۷۹ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۱۰ هزار و ۹۱۰ میلیارد سهم به ارزش ۵ هزار و ۲۹۵ هزار تومان رسید.

شاخص فرابورس هم با رشد ۳۲۵ واحدی روی پله ۲۴ هزار و ۷۱۹ واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد ۳ هزار و ۶۰ میلیارد سهم به ارزش هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان رسید.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «فلزات اساسی» و «شیمیایی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس
سهام شرکت‌های کسرا، برکت و نشاهد بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های انرژی۱، سیستم و فلامی بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

افزایش و کاهش قیمت در فرابورس
سهام شرکت‌های فرزین، زکشت و دسانکو بیشترین افزایش قیمت و سهام ثالوند، ثرود، کتوکا بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس
بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، وکغدیر و فردا بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، افران و فیروزا در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس
بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های آوند، ثبات و اعتماد بیشترین عرضه فروش را نماد‌های ثبات، گام ۰۲۰۴۱۳ و آوند در فرابورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس
نماد‌های افران، اهرم و دارایکم بیشترین ارزش معامله و نماد‌ها خساپا، شستا و خودرو بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد ۱۲۱۴، اراد ۱۱۷۴، اخزا ۰۰۶۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های کرمان، دی و کارا بیشترین حجم معامله را در فرابورس تهران تجربه کردند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین