تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳
plusresetminus
حزب الله:پس از افتتاح خط انتقال آب به دریاچه ارومیه، روزهای خوش دریاچه آغاز شده و امید در دل‌های مردم این خطه افزایش یافته است.
۰
کد مطلب : ۳۰۷۰۶۷
روزهای خوش به دریاچه ارومیه هم رسید
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،خط انتقال آب از تونل کانی سیب به دریاچه ارومیه پس از چندین سال انتظار مردم و وعده‌های ناتمام دولت‌های قبلی، با پیگیری جدی و انجام عملیات اجرایی از سوی دولت سیزدهم، بالاخره در پنجم اسفندماه با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.
ورود نخستین رگه‌های آب از خط انتقال به دریاچه و افزایش اندک اندک آب در نقاط مختلف دریاچه، امیدواری مردم و حضور گردشگران را به صورت چشمگیری افزایش داده، تا جایی که در آستانه نوروز طبیعت شاهد رونق گردشگری در این منطقه هستیم.
هرچند به اذعان کارشناسان و خودِ دولتمردان، احیای کامل دریاچه ارومیه امری بسیار سخت است، اما انتقال آب از کانی سیب، مدیریت کشاورزی و نیز نزول بارش‌ها در فصل بهار می‌تواند تا حد مناسبی موجب بهبود وضعیت شود.
حضور گردشگران بومی و غیربومی در اطراف دریاچه ارومیه که با خوشحالی و انجام تفریحات سالم نظیر قایق‌سواری و شنا همراه است، نوید تکرار روزهای خوش و زیبای سالیان گذشته را می‌دهد که با اندک مدیریتی می‌تواند به تحقق بپیوندد.
 
دریاچه ارومیه
دریاچه ارومیه
 
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین