تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹
plusresetminus
سفیر روسیه در آمریکا از عدم همکاری وزیر انرژی آمریکا با روسیه در حوزه استفاده مسالمت‌آمیز از انرژی هسته‌ای انتقاد کرده و این اقدام را "بیانگر رقابتی فریبکارانه" خواند.
۰
کد مطلب : ۳۰۶۸۴۵
آنتونوف: عدم همکاری آمریکا در زمینه انرژی اتمی بیانگر «رقابتی فریبکارانه» است
 آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا این اظهارات را با اشاره به مقاله منتشر شده در روزنامه هیل توسط جنیفر گرنهولم، وزیر انرژی آمریکا ایراد کرد. این وزیر آمریکایی در این مقاله از جامعه جهانی خواست تا روسیه را با عدم همکاری در حوزه استفاده مسالمت‌آمیز انرژی هسته‌ای جریمه کنند.
آنتونوف در راستای همین مقاله تصریح کرد: این مقاله موجب برانگیخته‌ شدن چیزی جز خشم و نفرت نمی‌شود. این مقام رسمی آمریکایی به معنای واقعی کلمه همه چیز را وارونه می‌کند. او از اینکه چنین محتوای درامی را می‌نویسد و روی آن تاکید می‌کند تا تاثیری در قلب خواننده‌های این مقاله بگذارد، حالش بهم نمی‌خورد. خانم گرنهولم بهتر است نگاهی عمیق‌تر به وضعیت فعلی بیندازد و ببیند کدام طرف درخصوص درگیری اوکراین، کشوری که حمایت کامل متولیان غربی را دارد، به اصول امنیت هسته‌ای بی‌احترامی می‌کند.
این دیپلمات روسی در ادامه افزود: با این حال پیام چنین لفاظی‌ای مثل روز روشن است. ظاهرا آن‌ها تلاش می‌کنند تا روسیه را به خاطر تمامی "گناه‌هایش" مقصر جلوه دهند تا غیر قابل قبول بودن خرید فناوری‌های هسته‌ای ما را به رخ بکشند. اگر این اقدام آمریکایی‌ها "بیانگر رقابتی فریبکارانه" نیست، پس چه چیز می‌تواند باشد؟ عدم توانایی ایالات متحده آمریکا برای همراه شدن با رهبری شایسته و شکست‌ناپذیر ما در حوزه انرژی هسته‌ای واضح است. ما مطمئن هستیم کشورهایی که از راکتورهای روسیه استفاده می‌کنند، هرگز نسبت به دوام و پایداری فناوری هسته‌ای ما شک ندارند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین