تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
plusresetminus
حزب الله:سخنگوی پنتاگون در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به انجام یک آزمایش اتمی توسط کره شمالی تاکید کرد، هرگونه استفاده از تسلیحات اتمی توسط کره شمالی، "پایان این رژیم منزوی" در پیونگ‌یانگ خواهد بود.
۰
کد مطلب : ۳۰۶۷۷۳
پنتاگون: استفاده از تسلیحات اتمی توسط کره شمالی به معنای "پایان رژیم" است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، پت ریدر، سخنگوی پنتاگون همچنین بار دیگر تاکید کرد که آمریکا همچنان متعهد به جلوگیری از هرگونه حمله است.
وی در کنفرانسی خبری گفت: فکر می‌کنم خیلی شفاف نشان داده‌ایم که اگر کره شمالی از سلاح اتمی استفاده کند، پایان رژیم کره شمالی خواهد بود.
پس از آنکه پیونگ‌یانگ قانون جدیدی را تصویب کرد که به گفته آن این کشور اجازه دارد در صورت لزوم از تسلیحات هسته‌ای به صورت پیشگیرانه استفاده کند، آمریکا نسبت به پیامدهای جدی هرگونه حمله اتمی توسط کره شمالی هشدار داد.
وزارت دفاع آمریکا در استراتژی دفاع ملی خود که در اکتبر سال گذشته منتشر شد، اعلام کرد: هرگونه حمله اتمی توسط کره شمالی علیه آمریکا یا متحدان و شرکایش غیرقابل قبول است و منجر به پایان آن رژیم در پیونگ‌یانگ می‌شود.
کره شمالی از آن زمان تاکنون دائما لفاظی‌های اتمی خود را افزایش داده و کیم جونگ اون، رهبر این کشور اوایل سال جاری میلادی خواستار رشد "سریع" زرادخانه اتمی کره شمالی شد.
سئول و واشنگتن همچنین گفته‌اند که کره شمالی ممکن است "هرلحظه" یک آزمایش اتمی انجام دهد و این کشور منزوی ظاهرا همه مقدمات برای یک آزمایش اتمی را تکمیل کرده است.
کره شمالی سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی ششمین و آخرین آزمایش اتمی خود را انجام داد.
ریدر گفت: تمرکز ما همچنان بر همکاری بسیار نزدیک با متحدان و شرکایمان در منطقه برای جلوگیری از حمله معطوف است تا امنیت و ثبات در این منطقه را حفظ کنیم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین