تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
plusresetminus
حزب الله:نخست‌وزیر شورای دولتی چین امروز (دوشنبه) گفت که چین و ایالات متحده باید برای منافع مشترک همکاری کنند، زیرا بازدارندگی و سرکوب به نفع هیچ یک از طرفین نیست.
۰
کد مطلب : ۳۰۶۵۵۶
نخست‌وزیر چین: چین و آمریکا باید همکاری داشته باشند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، «لی چیانگ» نخست‌وزیر جدید چین در اولین جلسه از چهاردهمین کنگره ملی خلق کشورش گفت: چین و آمریکا می‌توانند همکاری کنند، چین و آمریکا باید همکاری کنند، چین و آمریکا پتانسیل زیادی برای همکاری دارند، در حالی که بازدارندگی و سرکوب به نفع کسی نیست.
رئیس دولت چین تاکید کرد که موضوع قطع روابط اقتصادی بین پکن و واشنگتن مرتبا تشدید می‌شود، اما مشخص نیست که در نهایت چه کسی از این موضوع سود می‌برد. لی افزود: اقتصادهای دو کشور مکمل یکدیگر هستند، بنابراین توسعه متقابل برای همه طرف‌ها مفید است.
اولین جلسه چهاردهمین کنگره ملی امروز دوشنبه در «تالار بزرگ خلق» در شهر پکن به کار خود پایان داد. این نشست سالانه که از پنجم مارس آغاز شده بود، با حضور نزدیک به ۳۰۰۰ نماینده از سراسر این کشور برگزار شد. در هفته گذشته، کنگره ملی خلق چین تعدادی سند را به تصویب رساند که برنامه توسعه این کشور را برای سال آینده تعریف می‌کند و همچنین رهبری این کشور را انتخاب کرد. به ویژه اینکه، نمایندگان چینی به اتفاق آرا شی جینپینگ را برای سومین دوره پنج ساله به عنوان رئیس‌جمهوری چین انتخاب کردند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین