تاریخ انتشاردوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
plusresetminus
حزب الله:رهبر حزب راست افراطی «استرام کرس» که در مقابل سفارت ترکیه در استکهلم به قرآن کریم اهانت کرد، گفته است، انتظار ندارد واکنش به سوزاندن نسخه قرآن کریم علنی و خشونت‌آمیز باشد، او گفت که پشیمان «نیست»!
۰
کد مطلب : ۳۰۲۵۹۱
فرد اهانت‌کننده به قرآن کریم: بسیاری مرا تهدید به قتل می‌کنند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،او در گفت‌وگو با روزنامه اکسپریسن گفت: تصور می‌کردم از موضع خود در قبال ترکیه صحبت می‌کنم و این کل موضوع است؛ اما همه چیز به شکل دیگری تغییر کرد. متاسف نیستم من این کار انجام دادم زیرا تصور می‌کردم دلایل سیاسی مهمی وجود دارند. ناراحتم زیرا بسیاری تهدید کرده‌اند که مرا می‌کشند.
به نقل از اسکای نیوز، طبق گفته او، تهدیدات مطرح شده علیه او بسیار خطرناک‌تر از تهدیدات قبلی هستند.
این تندروی افراطی همچنین افزود: تهدیداتی بسیار مشخص دریافت می‌کنم مثلا شاید در شبکه‌های اجتماعی ۲۰ پیام در یک دقیقه دریافت می‌کنم که پنج مورد آنها تهدید است.
روز شنبه راسموس پالودان، رهبر حزب راست افراطی "استرام کرس" یک نسخه از قرآن را در مقابل سفارت ترکیه در استکهلم آتش زد، آن هم پس از آنکه مجوز انجام این کار موهن را از مقام‌های سوئدی گرفت. او از ائتلاف ناتو و ترکیه و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در سخنرانی‌اش انتقاد کرد و تصویری موهن به پیامبر (ص) را نشان داد.
این اقدام موهن او با موجی از اعتراضات و واکنش‌های مختلف جهانی مخصوصا واکنش کشورهای اسلامی روبه‌رو شد.
نخست وزیر سوئد هتک حرمت قرآن در مقابل سفارت ترکیه در استکهلم را به عنوان یک اقدام "بی‌احترامی" محکوم کرد؛ اما اظهار داشت که این اقدام ناقض قانون "نیست."
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین