تاریخ انتشاردوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
plusresetminus
حزب الله: رئیس کمیته داوران و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به اشتباهات تاثیرگذار داورها به ضرر آلومینیوم اراک و مس رفسنجان اعتراف کرد.
۰
کد مطلب : ۳۰۲۵۸۱
اعتراف رئیس کمیته داوران به اشتباهات تاثیرگذار داورها!
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران فوتبال ایران گفت: با توجه به اتفاقات رخ داده در نخستین هفته از نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر لازم می‌دانم جهت روشن شدن اتفاقات داوری این بازی‌ها به چند نکته اشاره داشته باشم.
 
وی ادامه داد: بی‌تردید کمیته داوران و فدراسیون فوتبال با وسواس دو چندانی نسبت به آماده‌سازی داوران و قضاوت آنها متمرکز است. با برگزاری دوره دانش‌افزایی نیم‌فصل، داوران لیگ با پشت سر گذاشتن تست آمادگی جسمانی و همچنین تحلیل بازی‌های دور رفت وارد مسابقات نیم فصل دوم شدند.
 
رئیس کمیته داوران افزود: متاسفانه در بازی‌های هفته قبل اشتباهات داوری در بازی مس رفسنجان و نساجی مازندران رخ داد، به طوری‌که نتیجه بازی با رفتار داوران تغییر کرد. شخصا بیشترین ناراحتی را از هر اشتباه تاثیرگذار دارم. هر داوری که در هر بازی در نیم فصل دوم اشتباه تاثیرگذار داشته باشد، جریمه خواهد شد و با هیچ داوری در هیچ سطحی مماشات وجود ندارد.
 
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: در بقیه بازی‌ها مانند دیدار هوادار و آلومینیوم اراک نیز داور یک پنالتی به نفع تیم هوادار گرفته است که البته داخل و یا بیرون بودن آن از محوطه جریمه به سختی قابل تحلیل است و حق را به داور می دهیم. در بازی تراکتور و گل گهر سیرجان با ادعای تیم تراکتور مبنی بر اینکه قبل از ضربه پنالتی گل گهر، بازیکن این تیم در وضعیت آفساید بوده است، با مشاهده فیلم‌های موجود به سختی می‌شود در این‌باره اظهار نظر کرد، اما چنانچه این کمک داور هم در تشخیص خطا مرتکب اشتباهی شده باشد، طبق قوانین داوری صرفا در تشخیص آفساید اشتباه کرده است و این صحنه یک حرکت تاثیرگذار در بازی نیست و در ادامه در منطقه جریمه، بازیکن تراکتور مرتکب جریمه پنالتی شده است.
 
وی گفت: با عنایت به گزارش و نمرات ناظران داوری کشور، در سایر بازی‌ها مشکلی وجود نداشته است. یادآوری می‌کنم اولین شخصی که به اشتباه داوران ورود می‌کند، خودم هستم و از بابت قضاوت بعضا نامتعارف داوران واقعا ناراحت می‌شوم. در پایان به همه مربیان، بازیکنان و دست اندرکاران تیم‌هایی که به هر طریق از داوری متضرر می‌شوند تاکید دارم که هیچ مصاحبه و رفتار تند و گاهی بی‌احترامی در رابطه با این قشر زحمت کش قابل پذیرش نیست و کمیته داوران تلاش می‌کند نسبت به چیدمان داوری بازی‌ها حساسیت و وسواس بیشتری به خرج دهد.
 
افشاریان در پایان گفت: بار دیگر از زحمات تمام کسانی که صادقانه برای فوتبال زحمت می کشند تشکر می‌کنم
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین