تاریخ انتشاريکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
plusresetminus
حزب الله: سازمان هواشناسی کشور نسبت به انباشت آلاینده‌ها در چهار کلانشهر کشور و افزایش آلودگی هوا تا حد «بسیار ناسالم» هشدار داد.
۰
کد مطلب : ۳۰۲۵۵۵
خطر افزایش آلودگی هوای ۴ کلانشهر تا حد «بسیارناسالم»
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی‌رنگ نسبت به تقویت توده هوای سرد، پایداری جو و انباشت آلاینده‌های جوی از دوشنبه تا چهارشنبه (۳ تا ۵ بهمن‌ماه) در شهرهای تهران، اراک، ‌کرج و اصفهان خبر داد.
براساس این شرایط جوی رشد شاخص آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک به‌ویژه مناطق پرتردد تا حد «بسیار ناسالم» پیش‌بینی می شود.
سازمان هواشناسی کشور برای کاهش آسیب‌های احتمالی از چنین شرایطی کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم را توصیه می‌کند.
به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین