تاریخ انتشاريکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲
plusresetminus
حزب الله:هزاران نفر از مردم اسپانیا در اعتراض به دولت سوسیالیست و با حمایت احزاب راست گرا در مادرید دست به اعتراض زده و آن را به تضعیف قانون اساسی متهم کردند.
۰
کد مطلب : ۳۰۲۵۱۹
اعتراضات هزاران نفری در اسپانیا علیه دولت
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، معترضان در "پلازا دی سیبله"، در مقابل شورای شهر مادرید، پایتخت تجمع کرده و با در دست داشتن و تکان دادن پرچم‌های اسپانیا، خواستار استعفای پدرو سانچز، نخست وزیر شدند.
معترضان در این تجمع اعتراضی همچنین علیه نخست وزیر شعار "خائن" سر دادند.
اعتراضات هزاران نفری در اسپانیا علیه دولت
اعتراضات در اسپانیا
بیش از ۱۰۰ گروه شامل اپوزیسیون محافظه کار "مردمی"، راست میانه "زیودادانوس" و راست افراطی "بوکس" با شعار "برای اسپانیا، برای دموکراسی و قانون اساسی" در این تجمع اعتراضی حضور داشتند.
سخنرانان در این راهپیمایی اعتراضی همچنین دولت را بابت یکسری سیاستگذاری‌ها و تصمیم گیری‌ها شامل آزادی فعالان استقلال طلب کاتالونیا و برقراری تفاهم نامه‌هایی با احزاب جدایی طلب منطقه‌ای مورد انتقاد شدید قرار دادند.
همچنین بر اساس تخمین‌های دولت محلی حدود ۳۰ هزار تن در این راهپیمایی اعتراضی شرکت داشتند.
اعتراضات هزاران نفری در اسپانیا علیه دولت
اعتراضات در اسپانیا
"سانتیاگو آباسکال"، رهبر حزب بوکس و تنها رهبر شرکت کننده در این راهپیمایی به معترضان گفت دولت با محدودسازی اسپانیایی‌ها در دوران کرونا قانون اساسی را نقض کرده است.
در همین حال حدود ۲۰۰ کیلومتر دورتر یعنی در شهری واقع در شمال غرب اسپانیا نخست وزیر در جمع سوسیالیست‌ها گفت، معترضان در مادرید از تبعیض در اسپانیا حمایت می‌کنند.
اعتراضات هزاران نفری در اسپانیا علیه دولت
اعتراضات در اسپانیا
در ژوئن ۲۰۲۱، دولت مادرید ۹ تن از رهبران محبوس تلاش نافرجام استقلال طلبی ۲۰۱۷ کاتالونیا را عفو کرد. همچنین تصمیم جدید دولت درباره تخفیف مجازات این افراد با مخالفت احزاب راست گرای اسپانیا روبرو شده است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین