تاریخ انتشاريکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
plusresetminus
حزب الله:در زمان حاضر ۱۹میلیارد و ۸۰۰میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور وجود دارد که با احتساب این میزان ذخیره آب، شاهد پرشدگی ۴۰درصدی ظرفیت مخازن سدها و خالی بودن ۶۰درصد این ظرفیت هستیم.
۰
کد مطلب : ۳۰۲۵۱۳
ذخایر سدها به مرز ۲۰میلیارد مترمکعب رسید/ رشد ۶۰۰میلیون مترمکعبی در ۷ روز اخیر
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،بر اساس جدیدترین آمار رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در 4 ماه ابتدای سال آبی (ابتدای مهر تا پایان دی‌ماه) در مجموع 6 میلیارد و 960 میلیون مترمکعب آب وارد مخازن سدهای کشور شده که در مقایسه با ورودی 8 میلیارد و 570 میلیون مترمکعبی آب به سدها در مدت مشابه سال قبل، کاهشی 19درصدی داشته است.
همچنین در این مدت، 6 میلیارد و 270 میلیون مترمکعب آب از سدهای کشور برای مصارف شرب، کشاورزی، صنعت و زیست‌محیطی رهاسازی شده که مقایسه این رقم با خروجی 7 میلیارد مترمکعبی آب از سدهای کشور در مدت مشابه سال قبل، نشان‌دهنده افت 10درصدی است.

در زمان حاضر 19 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور وجود دارد که با احتساب این میزان ذخیره آب، شاهد پرشدگی 40درصدی ظرفیت مخازن سدها و خالی بودن 60 درصد این ظرفیت هستیم.
یک هفته پیش (24 دی‌ماه) میزان ذخایر سدها 19 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب بود که با بارش‌های اخیر و ورود جریان‌های جدید رودخانه‌ای به سدها، 600 میلیون مترمکعب به ذخایر آبی سدهای کشور طی 7 روز افزوده شده است.
میزان ذخایر سدها در زمان مشابه سال قبل (اول بهمن 1400) معادل 20 میلیارد و 880 میلیون مترمکعب بود که مقایسه میزان ذخایر آبی سدها در دو روز مشابه، اول بهمن سال گذشته و امسال، نشان‌دهنده کاهش یک‌میلیارد مترمکعبی و یا 5درصدی ذخایر سدها نسبت به سال قبل است.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین