تاریخ انتشاريکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸
plusresetminus
حزب الله: روزنامه نیویورک تایمز نوشت، رون کلاین رئیس کارمندان کاخ سفید قصد دارد ظرف‌ هفته‌های آینده استعفا کند.
۰
کد مطلب : ۳۰۲۴۸۶
رئیس کارکنان کاخ سفید استعفا می‌کند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، به نوشته این روزنامه، انتظار می‌رود رئیس کارمندان کاخ سفید طی هفته‌های آینده استعفا کند که به این ترتیب مهمترین استعفای دولت جو بایدن از زمان انتصابش از دو سال گذشته را رقم خواهد بود؛ دولتی که نسبتا در مقایسه با دولت‌های قبلی آمریکا باثبات تلقی می‌شود.
طبق نوشته این روزنامه، کلاین یکی از همقطاران خود را از زمان انتخابات میان دوره آمریکا به صورت محرمانه مطلع کرده بود که قصد استعفا دارد. صحبت درباره جایگزین او از زمان شروع شده است. هنوز مشخص نیست عملا کسی به جای وی تعیین شده یا مشخص نیست چه موقع کلاین رسما استعفا خواهد کرد.
با وجود آن منابع خبری گفته‌اند، اعلام رسمی استعفا احتمالا در پی سخنرانی حالت اتحاد بایدن در ماه آینده میلادی خواهد بود.
کلاین از همان ابتدای روی کار آمدن بایدن در پست خود در سال ۲۰۲۱ رئیس کارمندان کاخ سفید شده و در مقایسه با هر رئیس‌جمهور دموکرات دیگری طی بیش از ۵۰ سال گذشته طولانی‌ترین زمان را در این پست بوده است. او طی این دو سال شاهد فراز و نشیب دولت بایدن از خروج از افغانستان در سال گذشته میلادی گرفته تا تورم شدید و تضعیف جایگاه بایدن در بین مردم آمریکا بوده است.
انتظارمی‌رود کلاین تا زمان تضمین واگذاری پست به جانشینش به کار خود ادامه دهد.
کاخ سفید به تماس‌های و ایمیل‌های مربوط به این موضوع پاسخی نداده است.
روزنامه پلتیکو نیز نوشت، جو بایدن که به شدت به کلاین اعتماد دارد از او خواسته در پستش بماند.
طبق نوشته این روزنامه، برخی از جایگزین‌های کلاین، استیو رچِتی، مشاور رئیس‌جمهور و آنیتا دن، مشاور ارشد هستند که بیشترین بحث‌ها روی آنهاست که جانشین کلاین شوند.
این تصمیم کلاین همزمان با دومین سالگرد تشکیل دولت بایدن مطرح شده که او و دیگر کارمندان دولت آن را روز جمعه در مراسمی گسترده جشن گرفتند و تشکیل دولت بایدن را «دستاورد» خواندند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین