تاریخ انتشاريکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱
plusresetminus
حزب الله:این واقعیت که احتمال ابتلای افراد به زیرسویه XBB.۱.۵ بسیار بیشتر است به این معنی نیست که واکسن‌ها و دزهای یادآور آن ها در برابر کووید۱۹ بی‌اثر هستند.
۰
کد مطلب : ۳۰۲۴۷۵
واکسن‌ها همچنان در برابر زیرسویه جدید امیکرون اثربخشی دارند؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،یکی از متخصصان دانشگاه "جان هاپکینز" آمریکا در این باره گفت: با توجه به جهش هایی که XBB ایجاد کرده، جای تعجب نیست که بتواند از آنتی بادی های خنثی کننده بگریزد و باعث عفونت شود.
 
این متخصص همچنین افزود: با این حال واکسن ها همچنان می توانند از بیشتر افراد در برابر نوع شدید بیماری محافظت کنند.
 
همچنین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) نیز اخیرا داده هایی را منتشر کرده که از این ادعا حمایت می کند.
 
متخصصان اعلام کرده اند افرادی که تاکنون واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، ۱۷ برابر بیشتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان ها و نوع شدید کووید۱۹ قرار دارند. همچنین افرادی که واکسینه شده اند اما هنوز دز یادآور دو ظرفیتی واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، دو و نیم برابر بیشتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان ها هستند.
 
متخصصان همچنان توصیه می کنند که افراد به ویژه آن هایی که در معرض خطر بیشتری هستند، واکسن کرونا یا دز یادآور آن را تزریق کنند.
 
به گزارش مدیکال اکسپرس، تزریق واکسن کرونا یک راه عالی برای تقویت سیستم ایمنی افراد به منظور حفاظت از آن ها در برابر نوع شدید کووید۱۹ است.
 
در هفته‌های اخیر زیرسویه XBB.۱.۵ امیکرون در ایالات متحده و چندین کشور جهان شیوع یافته و نگرانی هایی را در مورد افزایش مجدد مبتلایان به کووید۱۹ ایجاد کرده است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین