تاریخ انتشارشنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹
plusresetminus
حزب الله:معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گلستان از افزایش حقوق سربازان وظیفه خبر داد و گفت: فاکتورهای مختلفی در افزایش حقوق سربازان اثرگذار است.
۰
کد مطلب : ۳۰۲۴۴۴
افزایش حقوق سربازان/ مشمولان غایب از چه خدماتی محروم می‌شوند؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سرهنگ مرتضی یونس‌آبادی  با اشاره به جزئیات افزایش حقوق کارکنان وظیفه اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده از سوی سازمان فراجا و ستاد کل نیروهای مسلح، حقوق کارکنان وظیفه افزایش یافته و به سه الی هشت میلیون تومان رسیده است.
وی با اشاره به اینکه شاخصه‌های متعددی در میزان حقوق سربازان اثرگذار است، تصریح کرد: به هر یک از سربازان بر اساس درجه‌ای که دارند حقوق تعلق می‌گیرد که در اخذ درجه نیز فاکتورهای مختلف مانند نوع مدرک تحصیلی، محل آموزش، نوع اشتغال به کار در دوران سربازی و غیره اثرگذار است و اینطور نیست که برای مثال سربازان دارای مدرک کارشناسی همه یک میزان حقوق را دریافت کنند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گلستان اضافه کرد: حقوق کارکنان وظیفه که متأهل و یا متأهلِ دارای فرزند باشند با دیگران متفاوت است، همچنین نوع منطقه خدمت نیز در میزان حقوق دریافتی تأثیر دارد و حقوق دریافتی در مناطق عادی، صعب‌العبور، امنیتی و مناطق امنیتیِ درگیر متغیر است.
یونس‌آبادی به شرایط اعزام مشمولان خدمت سربازی نیز اشاره کرد و توضیح داد: برای هر فرد با توجه به مدرک تحصیلی که اخذ می‌کند مهلت معرفی برای خدمت سربازی در نظر گرفته می‌شود و اگر مهلت معرفی سپری شود و فرد برای خدمت سربازی اقدام نکند در لیست مشمولان غایب قرار می‌گیرد.
محرومیت‌های مشمولان غایب؛ از ممنوع‌الخروجی تا ممنوعیت تحصیل در دانشگاه‌
وی با اشاره به اینکه مشمولان غایب از دریافت برخی از خدمات و مزیت‌های اجتماعی محروم می‌شوند، بیان کرد: مشمولان غایب سربازی امکان دریافت جواز کسب را ندارند، از کشور ممنوع‌الخروج می‌شوند و امکان سفر خارج از کشور اعم از سفرهای زیارتی و سیاحتی را نخواهند داشت.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گلستان ادامه داد: مشمولان غایب همچنین از ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها محروم می‌شوند و برخی از معافیت‌ها اعم از کفالت و غیره به آنها تعلق نمی‌گیرد، اخیراً نیز برخی از بانک‌ها به سامانه وظیفه عمومی متصل شده و مشمولان غایب برای دریافت تسهیلات با مشکل مواجه می‌شوند.
یونس آبادی خواستار تعویض کارت‌های قدیمی خدمت سربازی شد و گفت: گاهی اوقات افرادی که خدمت سربازی انجام دادند اما کارت پایان خدمت آنها قدیمی و کاغذی است برای دریافت خدمات اجتماعی دچار مشکل می‌شوند و باید با مراجعه به دفاتر پلیس به 10 برای هوشمند شدن کارت خود اقدام کنند.
وی تأکید کرد: اربعین امسال شاهد عزیمت سیل عظیمی از مشتقان حضرت امام حسین(ع) به کربلای معلی بودیم و متأسفانه برخی از مشمولان غایب از این سفر معنوی باز ماندند و با مراجعه به دفاتر وظیفه عمومی خواستار مساعدت برای رفتن به سفر اربعین می‌شدند که متأسفانه ما نمی‌توانستیم برای این افراد کاری انجام دهیم.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گلستان با اشاره به اینکه در گذشته مشمولان غایب نمی‌توانستند کسری خدمت ایثارگری بگیرند، متذکر شد: در حال حاضر این محدودیت برای مشمولان غایب برداشته شده و در صورت داشتن سابقه ایثارگری می‌توانند از کسری خدمت بهره‌مند شوند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین