تاریخ انتشارشنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱
plusresetminus
حزب الله:جان کربی، هماهنگ‌کننده امور راهبردی کاخ سفید ضمن اشاره به عدم‌تمرکز آمریکا بر توافق احیای برجام مدعی شد: «ایران مذاکرات را جدی نگرفته است.»
۰
کد مطلب : ۳۰۲۳۹۷
آمریکا مدعی شد: ایران مذاکرات را جدی نگرفته است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، جان کربی، هماهنگ‌کننده امور راهبردی کاخ سفید جمعه‌شب در یک کنفرانس خبری مدعی شد که ایران تصمیم بر جدی نگرفتن مذاکرات دارد.
وی در حالی این ادعا را مطرح می‌کند که خود بر عدم‌تمرکز بر احیای برجام تأکید دارد. وی گفت: «ما در زمان حاضر روی توافق با ایران متمرکز نیستیم، ایران مذاکرات را جدی نگرفته است.»
کربی مدعی در بخشی از سخنانش ادعا کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به‌صراحت گفته است که "اجازه نخواهیم داد ایران به توانایی سلاح هسته‌ای دست یابد."
 هماهنگ‌کننده امور راهبردی کاخ سفید تأکید می‌کند که تمرکز آمریکا بر منافع امنیت ملی آمریکا است: «ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که همه توانایی‌ها و منابع را در منطقه و فراتر از آن برای دفاع از منافع امنیت ملی خود در اختیار داریم، این همان چیزی است که رئیس جمهور گفت.»
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایرانی بارها تأکید کرده‌اند از مسیر دیپلماسی فاصله نگرفته‌اند و برای احیای برجام تلاش می‌کنند. امیرعبداللهیان در تازه‌ترین سخنان خود در مصاحبه با شبکه "تی‌ار‌تی" ترکیه گفت: «به‌هرحال الآن ما در نقطه‌ای قرار داریم که آمریکایی‌ها از مجرای دیپلماتیک همچنان از ضرورت رسیدن به توافق صحبت می‌کنند و ما برای رسیدن به نقطه پایانی توافق بدون پیش‌شرط آمادگی داریم در چارچوب گفتگوهایی که در گذشته انجام شده است گام نهایی برداشته شود، اما بدون پیش‌شرط و با یک نگاه واقع‌بینانه و رعایت حقوق و منافع ملی ایران، به‌هرحال ما بر مسیر دیپلماسی پایبندیم. معتقدیم که مذاکره برای مذاکره مفید نیست اما مذاکره برای اینکه همه طرف‌ها به نتیجه مطلوب برسند می‌تواند مفید باشد.»
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین