تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
plusresetminus
بازدید صالحی از محله های شوش و هرندی

دادستان تهران: معتادین متجاهر هم شهروند همین شهر هستند

حزب الله: دادستان تهران تاکید کرد: معتادین متجاهر هم شهروند همین شهر هستند و مانند بقیه مردم حقوقی دارند و مناسب نیست شبها ی سرد زمستانی را در خیابان سپری کنند.
۰
کد مطلب : ۳۰۲۳۴۷
دادستان تهران: معتادین متجاهر هم شهروند همین شهر هستند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، صالحی دادستان تهران به همراه هیاتی متشکل از مدیران ارشد شهری و انتظامی کشور و تهران جهت ساماندهی محلات شوش و هرندی و احقاق حقوق عامه در این مناطق به صورت شبانه بازدیدی از این محله ها و گرمخانه شهرداری تهران انجام داد.
در این بازدید سرپرست دادسرای مبارزه با مواد مخدر، قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کل کشور، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان تهران، معاون شهردار تهران و مدیر کل بهزیستی استان تهران و دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان تهران، دادستان تهران را همراهی می کردند.
در این بازدید کارشناسی میدانی با ساکنین محلات یاد شده نیز به صورت چهره به چهره گفتگو شد؛ همچنین با توجه به برودت هوا وضعیت معتادین متجاهر که شبها را در خیابان سپری می کنند بررسی شد و در راستای احقاق حقوق عامه دستورات مهمی جهت بهبود وضعیت صادر شد.
در ادامه دادستان تهران از گرمخانه شهرداری تهران نیز بازدید کرد.
علی صالحی دادستان تهران گفت: این بازدید به منظور بررسی طرح جمع آوری معتادین به ویژه معتادین متجاهر که تصویر نامناسبی از کلانشهر تهران ارایه می دهد در این محلات انجام شده است.
وی اضافه کرد: معتادین متجاهر هم شهروند همین شهر هستند و مانند بقیه مردم حقوقی دارند و مناسب نیست شبها ی سرد زمستانی را در خیابان سپری کنند.
وی گفت: بررسی ها نشان می‌دهد در دو هفته اخیر روند ساماندهی و جمع آوری افراد بی خانمان، معتاد و معتادمتجاهر سرعت بالایی گرفته است که ۳۳۰۰ نفر از آنها به کمپ های مختلف و بقیه به گرمخانه های شهرداری و اماکن درمانی معرفی شدند.
دادستان تهران ادامه داد: بازدید ها و نظارت دادستانی تهران در این طرح به صورت مستمر تا پاکسازی کامل این منطقه ادامه خواهد یافت.
صالحی گفت: در اولین گام ظرف مدت یک هفته قرارگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر در این محل باید ایجاد شود.
وی همچنین اظهار کرد: مقرر شد شهرداری تا یک هفته آینده مکانی را به عنوان قرارگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر، تعیین و جهت ساماندهی معتادین متجاهر تحویل نماید.
صالحی تاکید کرد: تمامی ضایعاتی های غیر مجاز محله شوش و هرندی خصوصا در کوچه صابونچی باید پلمب شوند.
وی گفت: در خصوص جانمایی مرکز جامع غربال تصمیم گیری خواهد شد.
صالحی در پایان افزود: همه مدیران و مسئولان شهر تهران کمک کنند تا این طرح با موفقیت اجرایی شود و دادستانی تهران با تمام نیرو از این طرح حمایت قضایی خواهد کرد.
منبع : میزان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین