تاریخ انتشارپنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰
plusresetminus
دولت ونزوئلا و اپوزیسیون سیاسی پس از یک سال تعلیق، مذاکرات را از روز جمعه از سر می‌گیرند.
۰
کد مطلب : ۲۹۷۶۲۱
دولت ونزوئلا مذاکرات با مخالفان سیاسی را از سر می‌گیرد
 گوستاوو پترو، رئیس جمهور کلمبیا، که یکی از بازیگران کلیدی در دستیابی به این رویکرد بوده است، در حساب توییتر خود نوشت: در ۲۵ و ۲۶ نوامبر، مذاکرات بین دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور و مخالفان ونزوئلا از سر گرفته می‌شود.
اگرچه هنوز جزئیات این دیدار مشخص نیست، اما پترو چند روز پیش اعلام کرد که این مذاکرات شامل آینده زندانیان سیاسی و لغو تحریم‌های آمریکا برای اهداف بشردوستانه می شود.
دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، هیئت‌هایی را به کاراکاس، پایتخت ونزوئلا اعزام کرده است تا در مورد کاهش تحریم‌های واشنگتن گفتگو کنند، اقدامی که به غول نفتی آمریکایی شورون کمک می‌کند تا فعالیت‌های خود را در ونزوئلا گسترش دهد.
با این حال، واشنگتن گفت که تنها در صورتی این اتفاق می‌افتد که دو طرف در مذاکرات سیاسی پیشرفت کنند. این گفتگوها که با میانجیگری نروژ در مکزیک انجام می شود، انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا در سال ۲۰۲۴ را نیز پوشش می‌دهد، که مخالفان گفته‌اند به آن اعتماد ندارند.
مادورو قبلاً اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ در قدرت بماند. مادورو در سال ۲۰۱۳ پس از مرگ هوگو چاوز، رئیس‌جمهور سابق،  انتخاب شد. او در سال ۲۰۱۸ در انتخاباتی که مخالفان و آمریکا به دلیل چندین بی نظمی آن را ساختگی خواندند، بار دیگر نامزد ریاست جمهوری شد و دوباره پیروز شد.
اعلام از سرگیری مذاکرات چند روز پس از دیدار پترو با همتای فرانسوی خود، امانوئل ماکرون، صورت می‌گیرد. رئیس جمهور کلمبیا در پاریس گفت: آنها تا حدودی ایست کرده بودند، اما من معتقدم که احیا شده‌اند. توافق سیاسی در ونزوئلا امکان پذیر است، همانطور که توافق صلح در کلمبیا امکان پذیر است. تاکنون نه دولت و نه اپوزیسیون در این مورد اظهار نظر رسمی نکرده‌اند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین