تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰
plusresetminus
کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به این که امروز آخرین فرصت برای بیمه کردن سبد سهام است افراد می‌توانند با خرید این بیمه ریسک پرتفوی خود را برای یک سال کنترل کنند.
۰
کد مطلب : ۲۹۷۵۶۷
آخرین مهلت بیمه کردن سبد سهام امروز است
 محمد غفوری گفت: قرار بر این شد پرتفوی افراد حقیقی تا سقف صد میلیون تومان از طریق انتشار عمومی اوراق تبعی و خرید توسط سرمایه‌گذاران بیمه شود. طبق برآورد‌های که اعلام شده بود تقریبا بیش از ۹۶ درصد کد‌های حقیقی فعال در بازار پرتفویی کم‌تر از صد میلیون تومان داشته و مشمول این طرح می‌شدند.
او گفت: طبق اطلاعیه منتشر شده، سررسید اعمال اوراق یک ساله بوده و مبلغ تعهد خرید ۲۰ درصد بالاتر از ارزش سبد افراد در آخرین روز معاملاتی چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ است و این روز ملاک محاسبه قرار می‌گیرد امروز هم آخرین فرصت سهامداران برای خرید این اوراق با نام سهام یار است که یک مرتبه نیز مهلت خرید آن تا امروز تمدید شده بود.
او می‌گوید:استقبال خوبی از این طرح صورت گرفت در کل بیمه سهام می‌تواند ریسک پرتفوی افراد را در یک سال آینده کنترل کند کسانی که این اختیار را خریداری کرده اند به نظر می‌توانند در این مدت یک سال خیال آسوده از حواشی داشته باشند ارزش این اوراق یک ریال است و به نظر با توجه به مبلغ اش بسیار مناسب است که سهامداران آن را خریداری کنند البته افراد باید توجه داشته باشند که در این مدت یک ساله نمی‌تواند سهامی را از پرتفوی خود به فروش برسانند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین